Zastosowanie domowych myjek ciśnieniowych

Nie da się ukryć, że myjki ciśnieniowe kojarzą nam się raczej z przedsiębiorstwami zajmującymi się czyszczeniem kostki brukowej czy elewacji. Jednak tak naprawdę wykorzystać możemy je również w domu, szczególnie modele przygotowane do domowego, indywidualnego użytku. Kiedy ten sprzęt znajdzie zastosowanie?

  • wiosenne porządki – myjka ciśnieniowa Karcher będzie bardzo przydatna podczas wiosennych porządków. Wykorzystasz ją na przykład do wyczyszczenia jasnej elewacji, która straciła nieco na kolorze w trakcie zimy, na przykład pojawił się na niej szary osad. Ten może wydawać się nie do usunięcia, jednak myjka ciśnieniowa poradzi sobie z nim bez problemu. Pisząc o wiosennych porządkach mamy także na myśli rynny i dach. Oczywiście to zadanie nie będzie takie proste, jednak przy pomocy odpowiednio długiej drabiny wykonamy to sami, oszczędzając na wynajmie firmy zajmującej się profesjonalnym czyszczeniem dachów i rynien;
  • mycie kostki brukowej, płytek i kafli tarasowych – kolejne częste zastosowanie myjek ciśnieniowych to mycie kostki brukowej. Nie ważne, z jakich materiałów jest ona wykonana i jaką ma powierzchnię. Wysokiej jakości myjka poradzi sobie z każdym modelem, a także każdym zabrudzeniem. Również płytki lub kafelki tarasowe, które straciły swój dawny blask, mogą być wyczyszczone z pomocą myjki – czasem nie trzeba do tego żadnych detergentów. Uporczywe plamy znikną bez szorowania czy ręcznego doczyszczania;
  • mycie samochodu i motocykla – to chyba najpopularniejsze zastosowanie myjek ciśnieniowych Karcher. Z ich pomocą dokładnie wymyjesz swoje auto lub jednoślad. Nie będzie ograniczał Cię czas i konieczność wrzucania kolejnych monet na myjni bezdotykowej. Pojazd wymyjesz obok domu, będziesz to robił, tak długo, jak będziesz chciał, najlepiej aż samochód stanie się idealnie czysty. Co ważne, istnieją modele myjek niemieckiego producenta, które mają specjalny zbiorniczek na szampon samochodowy. Ten zmieszany z wysokim ciśnieniem sprawia, że mycie auta lub motocykla jest jeszcze skuteczniejsze!
Myjka ciśnieniowa Karcher w użyciu
Domowa myjka ciśnieniowa Karcher – kiedy się przyda, o czym pamiętać przy jej zakupie?

Powyżej wymieniliśmy te podstawowe zastosowania myjek ciśnieniowych marki Karcher. Oczywiście sytuacji, kiedy ten sprzęt będzie przydatny, jest na pewno więcej. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Kolejnym ciekawym przykładem może być możliwość wymycia garażu blaszanego po zewnętrznej stronie czy blaszanego kojca dla psa. Jak widzisz, ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

Na co zwracać uwagę przy zakupie myjek?

Decydując się na zakup myjki ciśnieniowej, musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim jej wydajność, dodatkowe akcesoria czy moc – o wszystkim napiszemy poniżej. Chcemy także podkreślić, że musisz wybrać odpowiedni, zaufany sklep. Myjki ciśnieniowe Karcher na Erpixkarcher24.pl mają w rozsądnych cenach, a dodatkowo jest to autoryzowany sprzedawca urządzeń tego producenta. Może właśnie tam warto zaopatrzyć się w nowy sprzęt? Przejdźmy jednak do najważniejszych parametrów myjek:

  1. Ciśnienie: najważniejszym parametrem, na jaki należy zwracać uwagę przy zakupie myjki ciśnieniowej, jest generowane przez nią ciśnienie. W przypadku modeli przystosowanych do domowego użytku najlepiej stawiać na produkcje generujące około 160/180 bar;
  2. Wydajność tłoczenia: kolejna ważna kwestia, która oznaczona jest przez producentów w litrach na godzinę. Przenośne modele domowych myjek ciśnieniowych marki Karcher oferują około 500/600 l/h i jest to bez dwóch zdań wartość wystarczająca;
  3. Długość kabla zasilającego: wybierając myjkę ciśnieniową, nie zapomnij o tym, aby postawić na sprzęt o odpowiedniej długości kabla zasilającego. Dobrym wyborem będzie urządzenie z przewodem mierzącym 5 metrów.

Powyższe trzy parametry są jednymi z najważniejszych. Kupując myjkę, zwróć także uwagę na dostępność dodatkowych nakładek i lanc, dodatkowych filtrów, przewodów wodnych czy na samą wagę urządzenia. Kupisz wtedy sprzęt funkcjonalny na lata użytkowania.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej