Skuteczne medykamenty na kurzajki

Lapis – Diabelski Kamyk – maść na kurzajki w sztyfcie

To bardzo skuteczny krem na kurzajki w sztyfcie. Zawiera on azotan srebra oraz potasu w składzie, dzięki czemu potrafi dokładnie usunąć zmiany na skórze wywołane przez wirusy – a więc, stosuje się Lapis nawet w dziedzinie dermatologii! Preparaty na kurzajki tego typu są niezwykle skuteczne i zyskały sobie pozytywne opinie użytkowników, zwłaszcza że pomagają uporać się z kurzajkami na ciele. Lapis usunie brodawki zwykłe, ale też kłykciny kończyste. Lekarze potwierdzają jego skuteczność, a pacjenci mogą zakupić Diabelski Kamyk zupełnie… bez recepty! W jaki sposób należy używać preparatu?

 1. Zdejmij zatyczkę ochronną z produktu.
 2. Pozbądź się kolorowej, cienkiej warstwy parafiny – chroni ona lek przed dostaniem się do środka wilgoci.
 3. Zeskrob delikatnie kolorową warstwę parafiny przy użyciu nożyka, najlepiej na długości ok. 4 mm. Nie uszkodź przy tym sztyftu i nie wdychaj pyłu, jaki będzie się z niego wydobywał!
 4. Potrzyj powierzchnię kurzajki kołowymi ruchami, dzięki sztyftowi. Najlepiej powtarzaj czynność przez kilkanaście sekund. Wówczas dotknięte miejsce zacznie reagować z azotanem srebra i będzie… czernieć! To normalne. Staraj się jednak, aby tylko kurzajka na palcu czy innym miejscu potraktowana została preparatem – omijaj zdrową skórę!
 5. Chcesz przyspieszyć działanie preparatu? Po jednej dobie od zaaplikowania Lapis możesz oszlifować kurzajkę pumeksem – powinna zniknąć za jakiś czas.
 6. Pamiętaj, aby za każdym razem chronić sztyft przed wilgocią, jaka może się do środka dostać z powietrza – nie wyrzucaj więc ochronnej zatyczki! A może zainteresuje cię także ten artykuł o kurzajce na stopie?

Cena produktu to ok. 20 zł / sztukę.

Kailas ajuwerdyjski – maść na kurzajki z ziół himalajskich

Jak wiadomo, krem na kurzajki podziałać może profilaktycznie. Zatem, warto będzie zmiękczyć kurzajki z pomocą chociażby preparatu, jakim jest Kailas – lek wyprodukowany na bazie ziół rosnących w Himalajach. Są to dokładnie esencje ziołowe, jakie pochodzą z czystych terenów Himalajów oraz połączenie ich w odpowiedniej kolejności i porcji. Właśnie dzięki temu, medykamenty ziołowe typu Kailas… zwiększają swoją moc!

Preparaty na kurzajki, oparte na bazie ziół, mają za zadanie również:

 • stymulować regenerację naskórka,
 • łagodzić podrażnienia,
 • stymulować mikrokrążenie skórne,
 • usuwać przebarwienia,
 • chronić przeciw bakteriami i grzybami.

A więc, stosując Kailas raczej żadna kurzajka na palcu nie ma szans się… pojawić! Mało tego, jest bezpieczna także dla kobiet w ciąży i dla dzieci, więc ma bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak usunąć kurzajki i brodawki.

Cena preparatu to ok. 13 zł / 8 g.

Płyn na kurzajki – jakie medykamenty wybrać?

Duofilm – lek na kurzajki bez recepty

To doskonałej jakości produkt na kurzajki, który należy stosować na powierzchni skóry dotkniętej brodawkami w postaci odstających guzków. Duofilm to środek keratolityczny, jaki jest połączeniem kwasu salicylowego z mlekowym. Kwas salicylowy ma za zadanie złuszczać i spulchniać zrogowaciały naskórek, a także nieco go zmiękczać. Z kolei kwas mlekowy ma zniszczyć tkankę zmienioną przez pojawienie się kurzajki, ale też zahamować rogowacenie naskórka. Wystarczy, że naniesiesz płyn na kurzajki przy pomocy pędzelka.

Maść na kurzajki lub krem na kurzajki oraz skuteczne polecane preparaty na kurzajki oraz inne sposoby na kurzajki na dłoniach i stopach
Którą maść na kurzajki wybrać? Przegląd najlepszych środków na kurzajki

Lek jest bezpieczny dla dzieci, ponieważ mogą spokojnie stosować go dzieci powyżej 2 lat. Wystarczy jedna aplikacja dziennie, aby brodawka na stopie zniknęła po kilku dniach – maksymalnie po 2 tygodniach. Płynem tym możesz leczyć nie tylko brodawki zwykłe, ale też podeszwowe.

Cena produktu to ok. 18 zł / 15 ml.

Brodacid – płyn na kurzajki

To produkt marki Inco-Veratis, jaki jest bardzo popularny wśród osób zmagających się z kurzajkami. Doskonały jest na brodawki:

 • zwykłe,
 • około-paznokciowe,
 • stóp,
 • mozaikowe.

Podobnie do poprzednika, wykazuje działanie keratolityczne, ale też keratoplastyczne. A więc, również zawiera kwas mlekowy i salicylowy, jakie działają nie tylko złuszczająco, ale i… żrąco. Wystarczy, że raz dziennie zastosujesz go na powierzchnię chorobowo zmienionej skóry. Nie można jednak stosować go w okresie ciąży czy karmienia piersią. Brodacidu lepiej nie używać też na brodawki płaskie czy kurzajki, jakie pojawiły się na twarzy. Jeżeli zastosujesz lek niezgodnie z przeciwwskazaniami na ulotce, może pojawić się nadżerka w obrębie skóry otaczającej kurzajki. Skóra może zacząć także bardzo piec.

Cena produktu to ok. 17 zł / 8 g.

Acerin – lek na kurzajki

To propozycja marki Scan-Anida. Przy pomocy produktu możesz usunąć zgrubiałą skórę oraz odciski np. na stopie. Skład preparatu pozwala dokładnie wysuszyć oraz złuszczyć odcisk bądź zgrubiałą skórę. Do zestawu dołączony jest również pędzelek, jaki z całą pewnością pomoże prawidłowo nałożyć płyn na kurzajkę. Jak się jej pozbyć, używając tego leku?

 1. Namocz nogi w ciepłej wodzie (od 15 do 30 minut), a następnie je wysusz.
 2. Nałóż na kurzajkę warstwę Acerin (pędzelkiem). Poczekaj, aż wyschnie.
 3. Powtarzaj zabieg przez kilka dni, wymocz nogi i zdejmij odcisk ze zdrowej skóry, kiedy w końcu „odejdzie” od niej.

Pamiętaj, żeby nie stosować płynu, gdy cierpisz na nadwrażliwość na kwas salicylowy bądź jakąkolwiek substancję pomocniczą produktu (jak chociażby kwas mlekowy). Niewskazane jest też korzystanie z produktu w przypadku cukrzycy bądź zaburzeń ukrwienia. Staraj się też pokrywać preparatem wyłącznie miejsce zmienione przez kurzajkę – inaczej, możesz niechcący wywołać ból na zdrowej skórze i ją… podrażnić.

Cena produktu to ok. 10 zł / 8 g.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 73.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny