Bożonarodzeniowe lub adwentowe wieńce nierozerwalnie łączą się z grudniowymi świętami. Co ciekawe ich tradycja nie jest wcale tak stara - wieńce adwentowe, jakie znamy dziś, pojawiły się dopiero w połowie XIX. wieku. Wtedy to Niemiec Johan H. Wichernem wyrobił pierwszy wieniec adwentowy, ozdabiając stare, drewniane koło za pomocą dziewiętnastu czerwonych i czterech białych, przeznaczonych na adwentowe niedziele, świec.

Stwórz dowolny wieniec

Z dzisiejszego punktu widzenia ta stara historia daje nam jasny przekaz: wieniec świąteczny może mieć całkowicie dowolną formę. Możesz wytworzyć go nie tylko z gałązek drzewa iglastego, ale nawet ze słomianego okręgu, czy te czegokolwiek innego, co wpadnie Ci w ręce.

Tak samo nie musisz wykorzystywać wyłącznie białych lub czerwonych świec. Możesz sięgnąć również po te złote, srebrne, fioletowe, niebieskie… zależy tylko od tego, jakie odcienie wybierzesz na swoje świąteczne dekoracje.

Wykonanie bożonarodzeniowego wieńca

Wieńce bożonarodzeniowe na www.favi.pl/ wykonane z gałązek mają w sobie to coś - już samo igliwie swoim zapachem przywodzi na myśl święta. Jeśli marzysz o klasyce, przygotuj sobie następujące elementy:

  • Słomiany lub styropianowy korpus na wieniec
  • Cztery świeczki
  • Podstawki na świeczki
  • Drut
  • Małe kleszcze
  • Pistolet do kleju na gorąco
  • Ozdoby, szyszki, kokardki, przyprawy (anyż, goździki, laski cynamonu), suszone owoce (np.: plasterki pomarańczy) itd
  • Iglaste gałązki

Większe gałązki natnij na mniejsze, z którymi będzie się łatwiej pracować. Potem przykładaj je do korpusu i upewniaj za pomocą druta, do momentu, kiedy cały wieniec zostanie otoczony zielenią. Sprawdź, czy drucik jest dokładnie przymocowany i nie ma ryzyka, że się poluzuje. Następnie przyjdzie kolej na podstawki na świeczki, które wystarczy po prostu wbić w wieniec. Możesz rozmieścić je zarówno naprzeciw siebie, jak i w jednym rzędzie.

Potem możesz przystąpić do dekorowania. Ozdoby przyklejaj za pomocą pistoletu z gorącym klejem jedną po drugiej. To jak mocno ozdobiony będzie wieniec zależy tylko od Ciebie. Często jednak warto kierować się zasadą, że mniej znaczy więcej. Wystarczy kilka drobiazgów i elegancki wieniec jest gotowy.

Kiedy wieniec jest już udekorowany, na podstawkach umocuj świeczki i wyeksponuj wieniec na stole. Najbezpieczniej jednak będzie umieścić go na tacy lub wielkim talerzu, razie, gdyby wosk ściekał z podstawek.

W ten sam sposób wytworzyć możesz również i świąteczny wieniec na drzwi - oczywiście z tą różnicą, że na niego nie będziemy mocować świeczek.

Szukasz przeglądarki mebli i dekoracji do wnętrz? To właśnie FAVI! FAVI to międzynarodowa internetowa przeglądarka asortymentu do wnętrz i ogrodu. FAVI gromadzi ponad 2 000 sklepów nie tylko w Polsce, ale także w Chorwacji, w Wielkiej Brytanii, we Włoszech. Odwiedź www.favi.hr, www.favi.co.uk, www.favi.it i oszczedzając czas czerp codzienną dawkę inspiracji dla Twojego domu.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej