Jak wybrać ściągaczkę do szyb? Na te rzeczy koniecznie zwróć uwagę

Ściągaczki do szyb dostępne na rynku podzielić można na bardzo podstawowe gadżety złożone tylko z rączki i silikonowej powierzchni do usuwania wody oraz na zaawansowane ściągaczki do szyb z pojemnikami na wodę. W sprzedaży znajdują się także produkty ze standardową, krótką rączką oraz teleskopowa ściągaczka do szyb, która jest przeznaczona do mycia dużych szklanych powierzchni.

Na co trzeba zwrócić uwagę, przeglądając ściągaczki do szyb? Przede wszystkim na to, czy interesuje nas ręczna, silikonowa ściągaczka za dosłownie klikanaście złotych czy też o wiele bardziej zaawansowana, na przykład ściągaczka do szyb Karcher czy Vileda. Czym charakteryzują się dostępne na rynku ściągaczki do szyb tego typu? Ważne parametry omówimy na przykładzie popularnych modeli obu marek.

Parametry, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze ściągaczki do szyb to oczywiście przede wszystkim czas pracy na jednym ładowaniu, czas ładowania baterii oraz – co nie mniej ważne – pojemność pojemnika na wodę. Jak pod tym względem prezentują się produkty popularnych marek?

Ściągaczka do szyb Karcher

Popularna ściągaczka do szyb Karcher to przede wszystkim model Karcher WV 5 Premium. Jej podstawowe parametry to zbiornik wody o pojemności 100 ml, czas ładowania wynoszący 185 minut i czas pracy nieprzerwanie - około 35 minut. Na uwagę w przypadku takiej ściągaczki do szyb zasługuje także jej waga, która w tym wypadku wynosi 0,7 kg (oczywiście przy pustym pojemniku). Nie jest to bynajmniej zwykła silikonowa ściągaczka, a zaawansowane urządzenie czyszczące. Jak zapewnia producent, jedno ładowania umożliwia umycie 35 okien. Ściągaczka do szyb Karcher umożliwia także zastosowanie drugiej, wymiennej baterii, co dodatkowo zwiększa jej czas pracy. Urządzenie nie pozostawia smug i zanieczyszczeń, gdyż dokładnie usuwa wodę z powierzchni szyby. Posiada wskaźnik naładowania baterii i wymienne ssawki w zależności od wielkości czyszczonej powierzchni. Znajduje zastosowanie także przy myciu kafelek, kabin prysznicowych i luster. Cena produktu to w zależności od sklepu od 250 do około 300 zł.

Ściągaczka do szyb Vileda

Jeśli chodzi o markę Vileda i ściągaczki do szyb, ma ona do zaoferowania model Vileda Windomatic. Zbiornik wody w tym urządzeniu ma pojemności 100 ml, czas ładowania wynosi 240 minut, a czas nieprzerwanej pracy po jednym ładowaniu – 40 minut. Zatem przy tej samej pojemności wykazuje ona nieco lepsze parametry niż zaprezentowana powyżej myjka Karcher. Jest także nieco lżejsza, gdyż waży 0,63 kg (oczywiście także przy pustym pojemniku – przy pracy należy wziąć pod uwagę dodatkowe obciążenie). Nie posiada przedłużanej rączki, więc w przypadku większych powierzchni i trudnodostępnych ze względu na wysokość miejsc lepiej sprawdzi się teleskopowa ściągaczka do szyb. Ściągaczka Vileda Windomatic wygodne w pracy urządzenie, które osusza powierzchnię, nie pozostawiając na niej smug. Zakup jest zatem wart rozważenia. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem ściągaczki do szyb, więcej porad i informacji znajdziesz w artykułach zgromadzonych na tej stronie.