Jak oszczędzać czas?

Gotowanie dla jednych jest rozrywką i pasją, dla innych zaś udręką. Szczególnie w przypadku tych drugich, warto zainwestować w sprzęt, który ułatwi nam prace kuchenne. Sprawi to, że zaoszczędzony czas możemy poświecić rodzinie lub na rozwijanie swoich pasji. Mało kto przepada za zmywaniem naczyń, dlatego często decydujemy się na zakup zmywarki. Podczas zakupów, należy zwracać uwagę na oznaczenie na produktach – nie wszystko nadaje się bowiem do tego typu mycia. W szczególności w zmywarce nie umyjemy ceramiki, porcelany czy kryształów. Także akcesoria drewniane lub zawierające drewniane elementy, lepiej będzie umyć ręcznie.

Więcej o wyposażeniu domu, przeczytasz w artykule: Co powinno składać się na wyposażenie domu?

Spraw, aby przygotowywanie posiłków było szybkie i bezproblemowe

Jednym z takich „niezbędników” w kuchni, który znacząco skróci czas przygotowywania posiłków, jest dobrej jakości patelnia. Przygotujemy na niej nie tylko sos do spaghetti, ale także jajecznicę, naleśniki czy tosty francuskie. Warto polecić tutaj patelnie Chrome Ceramic marki Brabantia. Wykonana jest z  wysokiej jakości kutego aluminium, a jej ceramiczna powłoka szybko się nagrzewa i jest bezpieczna dla środowiska. W ramach tej samej serii, możemy dokupić rondel z pokrywą, wok oraz patelnie grillową, która z pewnością przypadnie do gustu osobom dbającym o sylwetkę, ponieważ pozwala na obróbkę cieplną bez użycia oleju. Jeżeli już zainwestujemy w garnki, przydadzą się także akcesoria, takie jak chochla, łyżka do sosu czy łopatka. Łyżka do serwowania Brabantia wykonana jest z połączenia stali nierdzewnej oraz tworzywa odpornego wysoką temperaturę. Do tego bez problemu możemy ją myć w zmywarce, co także oszczędza nasz czas.  Niezbędnym elementem w każdej kuchni jest także dobrej jakości nóż. Nóż do pieczywa Tasty Colours wykonany jest z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Z uwagi na posiadane na ostrzu ząbki, szybko i łatwo pokroisz każdy rodzaj pieczywa. Jego także bez problemu umyjesz w zmywarce.

Przechowuj żywność

Kuchenne szafki zapełnione są różnego rodzaju produktami spożywczymi. Mąkę czy makaron należy przechowywać w szczelnych pojemnikach, aby uniknąć zalęgania się moli kuchennych, co grozić będzie konieczności pozbycia się wszystkich produktów. W sklepie internetowym Maleomi.pl, znajdziemy całą masę pojemników do przechowywania produktów sypkich, kawy lub herbaty. Pojemnik na cukier czy herbatę, bardzo często stoi na blacie kuchennym, dobrze więc, gdyby był on odrobinę dekoracyjny. Ciekawym pomysłem będzie wykorzystanie metalicznego pojemnika z okienkiem marki Brabantia. Owe okienko sprawi, że będzie problemu będziemy wiedzieli co jest w środku, a różnorodność kolorów sprawi, że bez żadnego problemu dopasujemy go do wystroju kuchni. Przezroczysty pojemnik kuchenny z pokrywą nada się do przechowywania w nim mąki, bułki tartej, kaszy czy ryżu.  Oprócz tego, warto zainwestować w chlebak, dzięki, któremu nasze pieczywo pozostanie przez długi czas świeże. Idealnie komponować się będzie z pojemnika z takim samym kolorze, przez co razem będą pełnić funkcję dekoracyjną.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej