Jaki masz dziś nastrój? A czy wiesz że światło znacznie wpływa na Twoje samopoczucie. Dzięki taśmie ciepło zimnej możesz kontrolować swój nastrój.

Taśma LED CCT ciepło zimna

Jest to taśma LED która dzięki swojej budowie umożliwia zmianę koloru światła, w zakresie od barwy ultra ciepłej czyli 2200K (kolor światła, inaczej temperatura barwowa, podawana jest w Kelwinach, im niższa wartość tym cieplejsze światło, czyli 2200K to kolor płomienia) do barwy zimnej, albo inaczej mówiąc, po prostu całkiem białej 6000K. Taśma LED CCT ma jedną diodę LED 2200K i następną 6000K i tak na zmianę. 

Taśma LED CCT ciepło zimna poprawia nastrój
Taśma LED CCT ciepło zimna poprawia nastrój

Jaką barwę światła można ustawić z taśmy CCT?

Jak już ustaliliśmy w tej taśmie mamy diody LED o dwóch różnych kolorach, więc można ustawić albo jedna diodę czyli światło ultra ciepłe 2200K, albo drugą diodę zimną 6000K, albo obie diody można ze sobą zmieszać, czyli można uzyskać dowolną barwę światła w zakresie pomiędzy 2200K-6000K

Taśma LED CCT ciepło zimna poprawia nastrój
Taśma LED CCT ciepło zimna poprawia nastrój

Taśma LED a słońce?

Ta taśma LED jest najbardziej podobna do zachowania słońca. Słońce wędruje po niebie zmieniając kolor światła które do nas dociera. Rano gdy słońce jest lekko nad horyzontem, świeci bardzo ale to bardzo ciepłym światłem i tutaj w taśmie CCT mamy barwę 2200K która jest podobna do światła słońca po poranku. Z każda minutą jak słońce się wznosi ponad horyzont to jego barwa światła robi się coraz bielsza, więc około 9 rano mamy barwę około 4000K, a taką barwę można ustawić na taśmie ciepło zimnej. W południe gdy słońce jest w zenicie, słońce świeci barwą całkiem białą czyli około 6000K i tą barwę tez można ustawić na tej taśmie LED.

Taśma LED CCT ciepło zimna poprawia nastrój
Taśma LED CCT ciepło zimna poprawia nastrój

Jak barwa światła wpływa na nasz nastrój?

Przekładając użytkowanie taśmy CCT na życie codzienne, zacznijmy od momentu gdy przychodzisz z pracy do domu. Niby jest jeszcze jasno ale w ciąż potrzebujesz dodatkowego światła bo już po 17. Jak włączysz od razu bardzo ciepłą barwę światła to zrobisz się senny, a w domu jeszcze tyle do zrobienia i tyle do obejrzenia lub przeczytania. Barwa ciepła wpływa na znaczący skok produkcji melatoniny, więc od razu robimy się senni. Ale z pomocą przychodzi taśma CCT dzięki której po przyjściu do domu żeby mieć dużo siły możemy ustawić barwę białą, 6000K, albo 5000K, albo taką pomiędzy białą a ciepłą czyli 4000K.

A jak już wszystko zrobisz i chcesz się odprężyć i przygotować do snu to ustawiasz bardzo ciepłe światło, zaczynasz robić się senny i później lepiej się zasypia. 

To nie magia, to taśma LED CCT ciepło zimna!

Źródło: www.kingled.pl

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej