Paznokcie hybrydowe

Na czym polega malowanie paznokci lakierem hybrydowym

Manicure hybrydowy zdobywa ostatnio coraz więcej zwolenniczek. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż paznokcie hybrydowe są odporne na uszkodzenia, stosunkowo niedrogie i trwałe, a ponadto bardzo atrakcyjne. Dodatkowo paznokcie hybrydowe można bez trudu zrobić samemu w domu, jeśli tylko ma się odpowiednią wiedzę i odpowiednie produkty. Paznokcie hybrydowe pozwalają na dużą oszczędność czasu, gdyż prawidłowo nałożona hybryda utrzymuje się na paznokciach około 3 tygodni i nie odpryskuje.

Na czym polega manicure hybrydowy? W odróżnieniu od tipsów, hybrydę można nakładać bezpośrednio na płytkę paznokciową. Używa się do tego celu preparatów, które łączą właściwości lakieru do paznokci i światłoutwardzalnego żelu. Po zrobieniu tradycyjnego manicure na paznokcie nakłada się podkład, następnie kolorowy lakier i preparat utwardzający. Każdą warstwę hybrydy należy utwardzić przy pomocy lampy UV.

Czy malowanie paznokci lakierem hybrydowym jest zdrowe dla paznokci

Mimo że manicure hybrydowy stał się niezwykle popularny i modny, wiele osób zastanawia się czy jest on zdrowy i czy nie szkodzi paznokciom. Może się zdarzyć, że po wielu miesiącach stosowania hybrydy, którą nakłada się regularnie co 2 tygodnie, paznokcie stają się cienkie i delikatne. Na takie paznokcie nie można nakładać hybrydy ani tipsów, gdyż nie będą się trzymać. W takim przypadku zalecana jest przerwa 2-3 miesięczna w celu zregenerowania paznokci. W tym czasie należy odżywiać paznokcie odżywką do cienkich i osłabionych paznokci.

Jak zrobić hybrydę, aby zapobiec osłabieniu paznokci? Hybryda to produkt chemiczny, dlatego nie odżywia paznokci. Jednak prawidłowo wykonany manicure hybrydowy, nie powinien im zaszkodzić. Szczególnie ważny jest podkład i żele hybrydowe dobrej jakości, ze sprawdzonych źródeł. Niestety malowanie paznokci lakierem hybrydowym wymaga przerw co jakiś czas. W czasie przerwy stosujemy kurację wzmacniającą naturalnymi olejami, odżywkami do paznokci lub odżywiającym serum.

Kontrowersje budzi również lampa UV, gdyż promieniowanie UV mają niekorzystny wpływ na skórę. Jednak zdaniem wielu specjalistów, kontakt z promieniami UV w czasie nakładania hybrydy, jest na tyle krótki, że nie może nam zaszkodzić. Jeśli masz aktualnie wystylizowane paznokcie, sprawdź także ten artykuł z poradami, jak ściągnąć hybrydy krok po kroku.

Jak nakładać hybrydę, aby była bezpieczna dla paznokci

Podczas stylizacji paznokci należy zachować jak największą czystość i higienę, aby zapobiec infekcjom. Ważne jest, aby używać produktów znanych i sprawdzonych producentów, którzy gwarantują dobrą jakość. Nakładając podkład należy uważać, aby nie zalać skórek i dokładnie pokryć płytkę paznokcia.

Aby mieć pewność, że manicure hybrydowy będzie bezpieczny dla paznokci, należy stosować się do następujących zasad:

 • usuń lakier hybrydowy po 14 dniach, nawet jeśli wygląda dobrze, gdyż może spowodować wysuszenie i zwapnienie paznokci,
 • nie nakładaj manicure hybrydowego bez przerwy przez dłuższy okres czasu,
 • wybieraj lakier hybrydowy najlepszej jakości, zwróć szczególną uwagę na długi okres trzymania się lakieru na paznokciach, gdyż nie oznacza to, że lakier jest dobry,
 • po zdjęciu hybrydy zrób przerwę i stosuj odżywkę na paznokcie,
 • zdejmowanie lakieru hybrydowego powinno być wykonane u manikiurzystki lub specjalnym płynem zawierającym aceton, niewłaściwe zdejmowanie lakieru może spowodować uszkodzenie paznokci.

Jak zrobić hybrydę krok po kroku

Nakładanie hybrydy

Malowanie paznokci lakierem hybrydowym jest bardzo łatwe i każdy może bez trudu zrobić to w domu. Większe problemy mogą mieć osoby, które na co dzień nie malują paznokci i mają mniejszą wprawę. W takim przypadku lepiej skorzystać z usług kosmetyczki. Manicure hybrydowy u profesjonalisty kosztuje od około 60 zł. Natomiast osoby, które od dawna malują paznokcie lakierem, nie będą miały żadnego problemu ze zrobieniem hybrydy.

Co będzie potrzebne, aby samodzielnie zrobić hybrydę:

 • pilnik, kostka (blok polerski), odtłuszczacz i ewentualnie primer do przygotowania paznokci,
 • lakiery hybrydowe i żele hybrydowe,
 • lampa UV.
Utwardzanie lakieru pod lampą UV oraz porady, jak zrobić hybrydę i paznokcie hybrydowe
Paznokcie hybrydowe, czyli jak zrobić hybrydę samodzielnie krok po kroku

Do robienia hybrydy stosujemy żele hybrydowe lub lakiery hybrydowe. Lakiery hybrydowe nakłada się szybko i łatwiej, i bardziej nadają się one dla osób, które chcą zrobić hybrydę samodzielnie w domu. Natomiast żele hybrydowe są trwalsze i dłużej utrzymują się na paznokciach. Są one jednak bardziej podatne na uszkodzenia. Nadają się do wydłużenia krótkich paznokci oraz do ozdabiania różnymi elementami, które wtapia się w lakier żelowy. Dekoracja paznokci przy pomocy żelu jest trudniejsza i lepiej wykonać ją w salonie kosmetycznym.

Jak przygotować paznokcie przed nakładaniem hybrydy

Aby paznokcie hybrydowe były trwałe i estetyczne, bardzo ważnym etapem jest odpowiednie przygotowanie paznokci. Na początku musimy dokładnie odsunąć lub wyciąć skórki. Zaniechanie tego etapu może skutkować tym, że nakładając podkład lub lakier zalejemy skórki. Wówczas pod hybrydę będzie dostawało się powietrze i w efekcie hybryda może odpadać.

Drugim etapem przygotowania jest matowienie paznokci, które zwiększa przyczepność lakieru. Aby zmatowić paznokcie używamy bloku polerskiego. Następnie płytkę paznokcia należy odtłuścić przy pomocy cleanera.

Jeśli płytka paznokcia jest tłusta to hybryda nie będzie się trzymać i może odpadać po paru dniach. W takim przypadku dobrze jest zastosować dodatkowy preparat jak primer lub bonder. Primer odtłuszcza paznokieć i zwiększa przyczepność lakieru. Nakładamy go na płytkę paznokcia przed pomalowaniem i czekamy, aż wyschnie. Bonder zwiększa przyczepność lakieru. Nakładamy go na płytkę paznokcia i utrwalamy pod lampą.

Jak się robi hybrydę samodzielnie krok po kroku

Aby zrobić hybrydę, należy wykonać następujące czynności:

 • na przygotowaną płytkę paznokciową nakładamy bazę i utrwalamy ją pod lampą przez 2 minuty,
 • nakładamy cienką warstwę koloru i utrwalamy 2 minuty,
 • ważne jest, aby w czasie aplikacji bazy czy koloru nie dotknąć skórek, jeśli tak się stanie należy to miejsce oczyścić,
 • nakładamy drugą warstwę koloru i utrwalamy,
 • nakładamy lakier nawierzchniowy i utrwalamy 2 minuty,
 • odtłuszczamy paznokcie odtłuszczaczem,
 • wmasowujemy oliwkę.

Hybryda pozwala na wykonywanie różnych efektów kolorystycznych. Warto wiedzieć, że dopóki warstwa nie zostanie utrwalona pod lampą, można dokonywać poprawek.

ikona podziel się Przekaż dalej