Jakie są rodzaje grilla elektrycznego?

Urządzenia do grillowania łączą w sobie wiele zalet, ale mają także swoje minusy - zatem zanim dokonasz zakupu, zastanów się, jakie rozwiązania dla twojego stylu użytkowania będą najbardziej korzystne. Dzięki temu dopasujesz urządzenie idealnie do twoich oczekiwań i potrzeb. To, jakiego grilla wybierzesz, będzie zależało od jego parametrów technicznych i wygody użytkowania. Właśnie te informacje oraz przeznaczenie grilla powinny mieć decydujący wpływ na wybór, jakiego dokonasz. Na początek zadaj sobie pytanie, gdzie przede wszystkim planujesz korzystać z grilla? Ile chcesz przeznaczyć miejsca na to urządzenie? Czy interesuje cię grill do użytku domowego, czy może ogrodowy grill elektryczny? Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje grilla elektrycznego: - grill z rusztem, najbardziej przypominający grilla tradycyjnego- grill z płytą teflonową lub ceramiczną, przypominający nieco pofałdowaną patelnię- grill stołowy, niewielkie urządzenie z możliwością zamknięcia górnej pokrywy- grill stojący, urządzenie dużych rozmiarów, przystosowane do użytkowania w ogrodzie- grill raclette, grill piętrowy umożliwiający pieczenie wielu składników jednocześnieSzeroki wybór grilli znajdziesz tutaj: https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/relaks-w-ogrodzie/grillowanie/grille-elektryczne.html.

Jaką moc grilla elektrycznego wybrać?

W sklepach dostępne są grille elektryczne o mocy oscylującej w granicach między 600 W a 2500 W. Ma to decydujący wpływ na prędkość jego nagrzewania (a co za tym idzie, prędkość przygotowania potraw). Idealny grill będzie miał między 1500 W a 2200 W mocy. Należy jednak pamiętać, że im wyższa moc, tym wyższa będzie cena grilla.

Funkcje dodatkowe grilli elektrycznych - na które zwrócić uwagę?

Nowoczesny grill elektryczny posiada wiele udogodnień w postaci różnorodnych programów automatycznych i gadżetów, które bywają pomocne szczególnie dla początkujących amatorów grillowania. Jednym z takich udogodnień jest wskaźnik wypieczenia mięsa, który za pomocą sygnałów dźwiękowych poinformuje cię o kolejnych stopniach wypieczenia. Dzięki temu łatwiej będzie ci przygotować mięso dokładnie tak, jak lubisz. Kolejną funkcją dodatkową grilla elektrycznego jest opiekacz, który oprócz pełnienia swojej klasycznej roli posiada funkcję opiekania chleba. Bardzo pomocna jest opcja pomiaru grubości mięsa. Jeśli ciężko jest ci dobrać czas i temperaturę pieczenia do grubości mięsa, grill zrobi to za ciebie. Jeśli więc jesteś początkujący w grillowaniu, może warto zastanowić się nad zakupem grilla elektrycznego posiadającego taką funkcję. Pomocne będą również automatyczne programy do pieczenia potraw. W zależności od tego, czy chcesz upiec drób, mięso czerwone, warzywa, ryby czy nawet hamburgery - wybierz odpowiedni program, a grill dostosuje temperaturę i czas pieczenia. Przydatne (szczególnie w grillach przeznaczonych do użytku domowego) są także pokrywy, które zabezpieczają otoczenie przed odpryskującym tłuszczem. Najczęściej są one wykonane z hartowanego szkła i przyspieszają również wypiekanie potraw. Narzędziem uatrakcyjniającym grilla mogą być wymienne płytki do tostów i gofrów. Aby zadbać o bezpieczeństwo twoich dzieci, wybierz grilla z blokadą pokrywy, która stanowi ochronę przed poparzeniem w czasie grillowania. Warto również przemyśleć zakup sprzętu, który będzie posiadał bezpiecznik termiczny. Nie tylko zabezpiecza on urządzenie przed przegrzaniem ale także przedłuża jego życie.

Co oznacza, że grill jest łatwy w czyszczeniu?

Zdecydowanie najtrudniejsze do czyszczenia są grille z rusztem, gdyż wytapiający się z mięsa tłuszcz spada bezpośrednio na grzałkę, przypalając się i przywierając do niej. Niektóre grille elektryczne z płytą, posiadają specjalne rowki, którymi tłuszcz spływa do specjalnych pojemniczków. Dzięki temu wystarczy je później jedynie opróżnić i umyć. Najwygodniejsze do czyszczenia są grille elektryczne posiadające części nadające się do mycia w zmywarce.

W co dodatkowo może być wyposażony grill?

Czasami producenci decydują się na dołączenie gadżetów do grillowania. Mogą to być łopatki lub szczypce do odwracania mięsa na grillu, wykonane z materiałów nie uszkadzających płyty grilla. Zdarza się, że do elektrycznego grilla ogrodowego dołącza się ochronę przeciwwiatrową. Dzięki niej w wietrzny dzień osłonisz potrawy przed pyłem i chłodem.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej