Lodówka Amica – świeżość ponad wszystko

Specjaliści marki Amica wiedzą, że optymalne przechowywanie jedzenia to gwarancja dłuższej świeżości. Dlatego w lodówkach Amica zostały wprowadzone systemy świeżości, jak na przykład Fresh Line czy FreshOne. Specjalnie zorganizowany system szuflad i komór świeżości, a także niebieskie światło VITBlue Light sprawiają, że wszystkie przechowywane produkty dłużej zachowują świetną jakość.

Zalety takiego rozwiązania trudno przecenić. To oznacza mniej zmarnowanego jedzenia i zmniejszenie wydatków. Lodówki Amica mają jeszcze tę przewagę nad swoimi konkurentami innych marek, że są bardzo dobrze zorganizowane. Specjalnie wydzielone półki, kieszenie na jogurty i butelki czy szufladki są bardzo pomocne. Wszystko po to, by twoje rzeczy były jak najdłużej świeże i zdrowe.

Inne technologie w lodówkach Amica

Jak większość producentów, Amica wprowadziła w swoich lodówkach system NoFrost, czyli bezszronowy. Dzięki temu nie musisz rozmrażać lodówki ani zamrażalnika. Zmniejszony poziom szronu oznacza także mniejsze zużycie prądu.

Najnowsze modele lodówek Amica mają bardzo wysoką klasę energetyczną. Większość z nich jest wyposażona w zewnętrzny panel sterowania, dzięki któremu możesz ustawiać temperaturę zgodnie z poziomem zapełnienia lodówki. Niektóre modele mają kilka stref temperaturowych, a każdą z nich możesz ustawiać osobno. Wyświetlacze i panele sterowania są wygodne w użyciu, bardzo intuicyjne i zrozumiałe. Sprawdź także ten artykuł o lodówkach retro.

Wolnostojąca lodówka Amica – modele i opinie

Jednym z najbardziej polecanych modeli marki Amica jest srebrna lodówko zamrażarka FK3015.4UTX o standardowych wymiarach. Pojemność chłodziarki to aż 202 l a zamrażarki to 84 l. Jest to model o bardzo szybkim systemie zamrażania. 4 kg mięsa zamrażają się w czasie 24 godzin. Lodówko chłodziarka jest wyposażona w systemy przedłużania świeżości FreshOn. Jest niezwykle funkcjonalna, a system półek i szuflad pozwala na bardzo wygodne przechowywanie jedzenia. Wady tej lodówki? Stosunkowo mała klasa energetyczna A+. Jest jednak dość tania – kosztuje zaledwie około 1300 zł.

Dobrym rozwiązaniem jest także lodówka FK299.2FTZXAA, model o standardowych rozmiarach w kolorze inox. To lodówka z systemem Fresh Line o wysokiej klasie energetycznej A++. Ma pełny system No Frost, także zamrażarka jest w zasadzie bezszronowa. Wygodna, funkcjonalna, zbiera bardzo wiele pozytywnych opinii użytkowników także ze względu na design. Jest nieco mniej pojemna, niż wcześniej prezentowany model – pojemność chłodziarki wynosi 180 l – to standardowy wymiar dla wszystkich producentów lodówek. Ze względu na wysoką klasę energetyczną, komorę świeżości i funkcję błyskawicznego chłodzenia, cena jest nieco wyższa. Ten model możesz kupić za 1700 zł.

Lodówka Amica, a dokładniej lodówko zamrażarka w pięknie zaaranżowanej kuchni oraz polecane modele wraz z cenami
Lodówki Amica - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady, zużycie prądu

Do kawalerek świetnym rozwiązaniem jest mała lodówka Amica. Jednym z najciekawszych modeli jest srebrna FM138.3X o wysokości zaledwie 84 cm. Jest na tyle mała, by się schować pod blat. Lodówko chłodziarka tak małych rozmiarów zazwyczaj ma niewielką pojemność, ale ta ma około 93 l, co jest w zupełności wystarczające dla par i singli. Ten model ma klasę energetyczną A+, pojemnik na owoce i warzywa przedłużający świeżość. Chociaż nie ma systemu NoFrost, jest w niej opcja automatycznego rozmrażania. Zamrażalnik jest bardzo mały – ma zaledwie 12 l. Jest to niewątpliwa wada, jednakże ten model jest stosunkowo tani – kosztuje zaledwie około 800 zł.

Lodówka Amica do zabudowy – opinie i modele

Lodówko zamrażarka BK3185.4NFVCAA to jeden z najbardziej interesujących modeli do zabudowy Amica. Pojemność użytkowa chłodziarki to 190 l, zamrażarka natomiast ma około 56 l pojemności. Jest biała na zewnątrz. Ma wbudowany system No Frost w zamrażalniku. Jej wnętrze jest funkcjonalnie zaprojektowane. Półki z hartowanego szkła są niezwykle trwałe, dodatkowo ma wbudowaną półkę na butelki. Największą zaletą tego modelu jest wysoka klasa energetyczna A++, która sprawia, że zużycie prądu jest naprawdę bardzo niskie. Cena wynosi około 2000 zł.

Dużym powodzeniem cieszy się także lodówka BK3165.2F w kolorze inox do zabudowy. Także ma technologię No Frost i system automatycznego odszraniania chłodziarki. Klasa energetyczna została wyznaczona na A++. Ponadto jest oczywiście wyposażona w specjalne szuflady i pojemniki przedłużające świeżość. Lodówka została wykonana z materiałów najwyższej jakości, ma półki z hartowanego szkła. Co więcej, dzięki systemowi Slide zabudowa jest o wiele łatwiejsza. To specjalnie zamontowane zawiasy suwakowe sprawiają, że bez problemu można ją zabudować materiałami różnego rodzaju. To najlepszy sposób na wymarzoną kuchnię. Jej cena także waha się w okolicy 2000 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej