Mezoterapia igłowa twarzy – jakie są wskazania przed i po wykonaniu zabiegu?
Salony kosmetyczne oferują szereg zróżnicowanych usług i zabiegów, dzięki którym możemy znacząco poprawić kondycję i wygląd różnych partii ciała. Wśród zabiegów na twarz niezwykłą popularnością cieszy się mezoterapia igłowa, która pozwala usunąć cienie pod oczami, spłycić zmarszczki, opóźnić procesy starzenia, a także przywrócić skórze blask i piękny wygląd. Na czym polega, jak przygotować się do wizyty w salonie urody i o czym pamiętać po zabiegu? Sprawdź!
Na czym polega mezoterapia igłowa twarzy?
Zabieg mezoterapii wykonywany jest za pomocą igły, którą wprowadza się pod skórę odpowiedni mieszankę substancji, nazywaną koktajlem. Z reguły oparty jest on na kwasie hialuronowym, witaminach, aminokwasach i minerałach, które wykazują wyjątkowo dobroczynne działanie na skórę. Dzięki takiej formie podania, składniki te mają szansę przedostać się do głębokich warstw skóry w wybranym obszarze. Mezoterapia igłowa poprawia metabolizm komórek oraz zbędnych komórek tłuszczowych, wpływa pozytywnie na mikro krążenie, a także poprawia sprężystość, jędrność i koloryt skóry. Seria zabiegów pozwala pozbyć się niedoskonałości w postaci przedwczesnych oznak starzenia, trądziku, powracających wyprysków, czy też cieni pod oczami. Co ciekawe, zabieg ten wykonywany jest nie tylko na twarzy, ale również na szyi i dekolcie, brzuchu i pośladkach, gdzie pozwala, chociażby zwalczać cellulitis, a także na skórze głowy, jako forma terapii przeciwko łysieniu.
Jak się przygotować do zabiegu mezoterapii igłowej?
Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, chcąc skorzystać z oferty salonu kosmetycznego i wykonać mezoterapię igłową twarzy, jest wykluczenie przeciwwskazań. W tym celu najlepiej jest skonsultować się ze specjalistą w tej dziedzinie, który podczas krótkiego wywiadu zapewnia o możliwości bezpiecznego podjęcia się ingerencji. Wykonanie zabiegu nie jest bowiem możliwe w przypadku cukrzycy, aktywnej opryszczki, ciąży lub okresu laktacji, stanów zapalnych skóry, a także alergii na jakikolwiek ze składników w preparacie. Do mezoterapii igłowej nie potrzeba jakichś szczególnych przygotowań. Dobę przed należy zrezygnować z przyjmowania leków rozrzedzających krew, a także lepiej nie spożywać alkoholu. Na zabieg należy przyjść bez makijażu, z idealnie oczyszczoną cerą. Pierwszym krokiem, jaki podejmuje specjalista, jest zdezynfekowanie cery, a następnie nałożenie specjalnego kremu znieczulającego. Po upływie około 45 minut można przystąpić do zabiegu.
Wskazania po mezoterapii igłowej twarzy w salonie kosmetycznym
W przypadku mezoterapii igłowej mówić można o mikroskopijnych stanach zapalnych spowodowanych nakłuciami, które, choć w pełni zamierzone i kontrolowane, nadal są jednak pewnym przerwaniem ciągłości naskórka. Z tego względu po wizycie w salonie kosmetycznym przez jakiś czas należy ściśle przestrzegać pewnych zasad. Przede wszystkim na miesiąc należy zrezygnować z wszelkich form opalania, zarówno naturalnego, jak i w solarium, zamiast tego chronić swoją skórę kremem z filtrem minimum 50 SPF podczas każdego wyjścia na zewnątrz. Przez co najmniej tydzień należy również zrezygnować z wizyt na basenie lub w saunie, wykonywania peelingów lub stosowania środków mocno złuszczających, a nawet wykonywać intensywnych ćwiczeń gimnastycznych. Ponadto należy przez kilka dni, aż do całkowitego zagojenia się skóry, przynajmniej rano i wieczorem, zdezynfekować cerę za pomocą odpowiedniego preparatu, a następnie nakładać krem mocno regenerujący i nawilżający, Rzetelne przestrzeganie powyższych zasad gwarantuje najlepsze efekty i pełne bezpieczeństwo.
Artykuł powstał we współpracy z revision.com.pl