Modne dekoracje na Boże Narodzenie 2020

W 2020 roku modną dekoracją świąteczną będą ozdoby naturalne. Na naszych stołach powinny więc zagościć bibeloty z drewna, papieru czy wikliny, a także ceramiczne i szklane naczynia. Możemy sięgnąć po plecione podstawki pod talerze, stroiki z naturalnych gałązek i szyszek, gliniane patery na ciasta czy drewniane świeczniki. W pokoju zamiast sztucznej choinki ustawmy żywe i pachnące drzewko w donicy, które w późniejszym okresie wystawimy na balkon lub zasadzimy w ogrodzie. Zwolennicy minimalizmu mogą całkowicie odstąpić od jego ozdabiania, podkreślając naturalny urok sosny czy świerku jedynie samymi lampkami. Miłośnicy tradycji będą mogli natomiast wybierać spośród staromodnych, ręcznie wykonywanych bombek o nietuzinkowym kształcie. Tego roku popularną ozdobą będą również dekoracje świąteczne hand-made. Samodzielnie wykonany łańcuch na choinkę, niepowtarzalny wianek na drzwi czy uwielbiane przez dzieci śnieżynki wycięte z papieru w wyjątkowy sposób przyozdobią wnętrze domu, dodając mu ciepłego charakteru na cały bożonarodzeniowy i sylwestrowy okres. Niezależnie od tego czy szukasz inspiracji przed wykonaniem własnoręczncyh dekoracji, czy chcesz kupić gotowe produkty, sprawdź propozycje na stronie swiatdomu.com/dekoracje-swiateczne i spraw żeby tegoroczne święta były wyjątkowe.

Dekoracje i aromaty do domu

Dekoracje do domu są ważnym elementem każdej aranżacji. Uwypuklają wybrane atuty wnętrza, dodają mu przytulnego i zindywidualizowanego klimatu, a dobrane pod kątem aktualnej okazji – podkreślają jej wyjątkowy charakter. Zastanawiając się nad modną dekoracją świąteczną, bierzemy pod uwagę głównie materialne ozdoby – świece, stroiki czy bombki. Tymczasem równie ważnym aspektem są zapachy do domu. Aromaty takie, jak cynamon, cytrusy czy woń iglastego lasu, będą zawsze kojarzyć się z ciepłymi, rodzinnymi świętami. Dlaczego więc nie wykorzystać ich także w swoim mieszkaniu? Chcąc wypełnić jego przestrzeń zapachem pomarańczy, wonnych przypraw czy żywych gałązek, możemy zdecydować się na własnoręczne wykonanie pachnących ozdób. Warto przyszykować cytrusy nakłute goździkami, suszone plastry pomarańczy na nitce czy aromatyczne potpourri z lasek cynamonu i leśnego igliwia. Jeśli nie mamy czasu na samodzielne wykonanie pachnących ozdób, możemy sięgnąć także po gotowe produkty dostępne na stronie swiatdomu.com/dekoracje-do-domu. Znajdziesz tu m.in. aromatyczne świece, naturalne stroiki czy suszone mieszanki o świątecznym zapachu.

Ozdoby i zapachy – klucz do udanych świąt

Aby stworzyć uroczystą i ciepłą atmosferę w czasie rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, warto włożyć nieco trudu w jej przygotowanie. Doskonałym pomysłem będzie zastosowanie modnych dekoracji świątecznych, które co sezon zachwycają nas nieco inną barwą, wzornictwem i przewodnim motywem. Tego roku dobrze będzie wybrać naturalne stroiki, żywą choinkę i ręcznie malowane bombki, które przywiodą na myśl staromodne święta spędzane w domu babci. Ich doskonałym uzupełnieniem będą pachnące dodatki. Aromat cytryn, cynamonu, goździków i igliwia rozchodzący się po pomieszczeniach pomoże zbudować iście świąteczny klimat, zachwycając swoim zapachem wszystkich domowników i odwiedzających nas gości.

artykuł partnera

ikona podziel się Przekaż dalej