Czym charakteryzuje się płyta indukcyjna?

Płyta indukcyjna zamiast tradycyjnej grzałki lub palnika gazowego, posiada specjalne cewki elektromagnetyczne, które umieszczone są pod szkłem zewnętrznym. Dlatego też w celu skorzystania z takiej technologii, wymagane jest posiadanie dedykowanych naczyń, które muszą być wykonane z ferromagnetyków. Indukowanie prądów wirowych jest spowodowane zamianą energii elektrycznej na energię cieplną. To właśnie w taki sposób podgrzewany jest garnek.

Płyta indukcyjna - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Kuchnie indukcyjne mają bardzo dobre opinie, dlatego warto zastanowić się nad nabyciem takiego urządzenia. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim kwestie związane z jej funkcjonalnością. Dotyczy to między innymi posiadania zaawansowanych czujników, na przykład obecności naczynia na palniku. Czujniki pozwalają również na lepsze dopasowanie poszczególnych parametrów urządzenia oraz podnoszą poziom bezpieczeństwa podczas gotowania. Istotnym elementem, jest również obecność wyłącznika bezpieczeństwa lub możliwość zablokowania płyty. Ma to szczególne znaczenie, gdy w domu znajdują się małe dzieci. W zależności od indywidualnych preferencji można wybrać określoną liczbę pól grzewczych, a także zwrócić uwagę na ich rozmieszczenie. W przypadku nietypowych i wąskich kuchni, przed zakupem koniecznie trzeba sprawdzić rozmiar indukcji. Kuchenki mogą być sterowane elektronicznie lub dotykowo. Wygodnie umiejscowiony panel sterowania, odgrywa duże znaczenie dla późniejszego komfortu związanego z obsługą urządzenia. Wysokiej jakości indukcję nabyć można między innymi za pośrednictwem internetu. Sprzęt dostępny na stronie internetowej https://solgaz.eu/produkt/plyta-indukcyjna-ktora-nie-zna-granic/, gwarantuje nie tylko funkcjonalność, ale również bardzo nowoczesny design, który podkreśli charakter każdej kuchni.

Płyta indukcyjna - korzyści dla użytkownika

Płyta indukcyjna daje wiele wymiernych korzyści. Jej zakup umożliwia skrócenie czasu gotowania, ponieważ naczynia szybciej się nagrzewają. Indukcja charakteryzuje się również płaską powierzchnią, dzięki czemu jest bardzo estetyczna, ale również łatwa w utrzymaniu czystości. Płyty indukcyjne są także trwalsze od ceramicznych. Dostępne na rynku indukcje, są bardzo zróżnicowane pod kątem dostępnym kolorów i kształtów. Dzięki temu odpowiedni dobór sprzętu może sprawić, że kuchni prezentować się będzie niezwykle okazale. Nie do przecenienia są również kwestie związane z możliwością generowania oszczędności. Płyty indukcyjne gwarantują zdecydowanie mniejsze zużycie energii elektrycznej, niż ma to miejsce w przypadku stosowania płyt grzewczych innego rodzaju. Odczują to szczególnie osoby, które często gotują. Dodatkowo takie rozwiązanie gwarantuje również większe bezpieczeństwo, Miejsca znajdujące się obok ustawionego garnka nie nagrzewają się, dzięki czemu nie dojdzie do oparzenia w przypadku dotknięcia powierzchni płyty.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej