Dobór odpowiedniej płyty indukcyjnej powinien być zdeterminowany wielkością rodziny, częstotliwością gotowania, a wreszcie ilością dostępnego w kuchni miejsca. Bogactwo asortymentu, jakie oferują czołowi producenci, jest tak duże, że każdy z pewnością znajdzie model idealny dla siebie.

Funkcjonalne płyty indukcyjne – jakie funkcje powinna posiadać dobra płyta indukcyjna?

Płyta indukcyjna to jeden z podstawowych sprzętów kuchennych, dlatego jej funkcjonalność ma fundamentalne znaczenie dla wygody użytkowania kuchni. Do podstawowych funkcjonalności, które cenią sobie użytkownicy płyt indukcyjnych należą m.in.:

  • Power/Power Boost/Booster, czyli możliwość natychmiastowego zwiększenia mocy pola grzejnego, co pozwala zagotować wodę w mniej niż minutę lub bardzo szybko usmażyć mięso,
  • Stop&Go, umożliwiające natychmiastowe wyłączenie wszystkich pól grzejnych lub ich ponowne włączenie do trybu sprzed wyłączenia za pomocą jednego przycisku,
  • AutoBridge - opcja łączenia dwóch pól grzejnych w jedno, np. w przypadku gotowania w dużym garnku,
  • timer,
  • czujnik temperatury,
  • blokada włączenia.

Płyta indukcyjna powinna się szybko nagrzewać i schładzać, oraz zapewniać możliwość wygodnej regulacji temperatury, np. dzięki czujnikom sensorycznym. Nie mniej istotne są walory estetyczne. Niektóre nowoczesne modele posiadają również dodatkowe wyposażenie, np. pochłaniacz zapachów, ulokowany na środku płyty, którego obecność eliminuje konieczność montowania osobnego pochłaniacza nad płytą.

Jaki wymiar płyty indukcyjnej będzie najlepszy do Twojej kuchni?

Wybierając płytę indukcyjną nie sposób pominąć decyzji o jej wielkości. Ta zdeterminowana jest głównie miejscem, jakie posiadamy w kuchni, oraz ilością osób, dla których będą przygotowywane posiłki. Producenci posiadają w swoim asortymencie głównie płyty w kształcie prostokąta, kwadratu lub nerki. Standardowo znajdują się na nich 4 pola grzejne różnej wielkości, a najczęściej spotykane wymiary to 60x60 cm lub 30x60 cm. Te dwie płyty są odpowiednie dla rodzin, w których gotuje się często, dla 2-4 osób. Liczniejszym rodzinom poleca się płyty o większych wymiarach, które posiadają więcej pól grzejnych. Takie płyty osiągają do 90 cm szerokości. Modele niewielkie przeznaczone są głównie do małych kuchni w kawalerkach. Najmniejsze z nich posiadają jedynie 2 pola grzejne, a ich wymiar nie przekracza zwykle 30 cm.

Nowoczesne płyty indukcyjne - trend na 2020

W 2020 roku trend na zakup płyty indukcyjnej nie zmienił się. W cenie wciąż pozostają płyty funkcjonalne, w standardowych wymiarach, które pozwalają wygodnie i szybko przygotowywać nawet skomplikowane dania. Wśród ofert czołowych producentów wyróżniają się jednak produkty marki Solgaz. Płytę indukcyjną Solgaz charakteryzuje bezpieczeństwo i efektywność użytkowania, oraz nieprzeciętny, nowoczesny design. Zastosowana w niej technologia wykrywania rozmiaru naczynia pozwala nagrzewać płytę jedynie w miejscu, w którym znajduje się garnek. Dzięki temu zabiegowi producent mógł umieścić na płycie dwa duże pola grzejne, na których z łatwością można przygotować dania zarówno w dużych garnkach, jak i niewielkich naczyniach. Płyta indukcyjna Solgaz to prawdziwa perełka, której nie może zabraknąć w żadnej nowoczesnej kuchni.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej