Opinie o suszarkach do prania

Suszarki kondensacyjne i wywiewowe – jakie są ich zalety?

W suszarkach do prania wyprane ciuchy suszone są wewnątrz urządzenia, za pomocą strumienia gorącego powietrza. Ono przechodzi do filtra i tam się oczyszcza – w niektórych zaś modelach wydobywa się zaś na zewnątrz urządzenia. Suszenie ubrań trwa w takiej suszarce zazwyczaj między godziną, a dwiema. Warto pamiętać, że większość droższych modeli posiada też wbudowany nadmuch zimnego powietrza uruchamiający się, kiedy suszarka skończy pracować. To sprawia, że pranie się nie gniecie i ładnie pachnie.

Automatyczne suszarki do prania nie odbiegają wyglądem od pralki, którą ładować można od góry bądź od przodu. Suszarki do ubrań można jednak podzielić na:

  • kondensacyjne – magazynują wilgoć w sobie, ponieważ ich mechanizm opiera się na kondensowaniu pary w wodę po podniesieniu temperatury w bębnie. Woda w ubraniach paruje, a później jest zbierana do specjalnego zbiorniczka. Takie urządzenie nie musi posiadać połączenia z kanalizacją – ponieważ ma zbiornik na wodę, który trzeba regularnie opróżniać.
  • wywiewowe –należy je podłączyć do niezależnego kanału w wentylacji. Nie można jednak połączyć wentylacyjnej rury np. z kominem! Wilgoć z ubrań odprowadzana jest do pojemniczka, który znajduje się w środku urządzenia.

Zaletami pralkosuszarek jest fakt, że w mieszkaniu nie musisz rozwieszać sznurków do bielizny bądź wieszać mokrych ciuchów na kaloryferach. Możesz bowiem wysuszyć ubrania tuż po ich wypraniu! Poza tym, pranie zawsze będzie ładnie pachniało, a jego odświeżanie to maksymalnie do 3 godzin. Suszarkę można zakupić w dowolnym wymiarze, więc powinna spokojnie zmieścić się w łazience o niezbyt pojemnej wielkości. Jej wymiary porównywalne są do tradycyjnych pralek automatycznych.

Z czego składają się suszarki kondensacyjne?

Testy suszarek do prania wskazują na to, że łączy ich wiele wspólnych cech. Mamy więc chociażby charakterystyczne:

  • drzwiczki i otwory – właśnie przez nie wkłada się pranie. Są one jednak wymiarowo większe niż w pralkach. Mogą mieć różny kształt, a na drzwiach zamocowany jest filtr, który wyłapuje np. kłaczki lub nitki.
  • obudowa – zazwyczaj suszarki porównywalne są wielkościowo do tradycyjnych pralek automatycznych. Niektóre możesz ustawić spokojnie na swojej pralce, dzięki nóżkom bądź listwom (zwłaszcza, gdy kupujesz je od tego samego producenta). Do bębna załadujesz naraz tyle samo ciuchów, jak do tradycyjnej pralki.
  • panel główny – proste modele suszarek będą mieć jedynie pokrętło, którym ustawisz czas pracy urządzenia. Jednak już nowsze modele posiadają specjalne panele, dzięki którym dostosujesz program suszenia do ubrań, które włożyłeś do urządzenia. Nowoczesne pralkosuszarki działają też na dotyk.

Ranking suszarek

Suszarka Samsung DV90M52003X

Jest to jedna z najnowszych propozycji marki Samsung. Opinie o suszarkach do prania tej firmy są bardzo pozytywne, zwłaszcza że to inteligentne urządzenie. Posiada ono bowiem funkcję OptimalDry, pozwalającą na monitorowanie poziomu wilgotności i temperatury w trakcie trwania procesu suszenia. Tym sposobem, osiągniesz optymalny efekt suszenia i ochronisz swoje ciuchy przed np. przegrzaniem. Co ciekawe, system wykrywa błędy i proponuje łatwe sposoby na ich rozwiązanie (przy pomocy aplikacji w smartfonie). Samsung DV90M52003X posiada również wysoką klasę energetyczną, bo aż A+++, co świadczy o niskim zużywaniu energii i oszczędnościach na przyszłość.

Cena urządzenia to ok. 3300 zł.

Suszarka automatyczna w pralni, czyli opinie o suszarkach do prania i polecane modele
Opinie o suszarkach do prania bębnowych, a także ranking suszarek automatycznych

Suszarka Beko MDH8634RX

Suszarki Beko od wielu lat cieszą się powodzeniem na rynku. Tym, co wyróżnia model MDH8634RX, jest wysoka klasa energetyczna suszarki A+++. Dzięki temu, będziesz mógł lepiej zadbać o środowisko naturalne i zużywać mniej energii elektrycznej. Suszarkę wyposażono w pompę ciepła, będącą połączeniem niskiego zużycia energii oraz najwyżej wydajności. Z pomocą pompy możesz więc osiągnąć świetne rezultaty suszenia i to w niższej temperaturze! Dodatkowo, model wyposażono również w automatyczny czujnik suszenia FlexySense, ułatwiający dopasowywanie optymalnej temperatury i poziomu wilgoci – dzięki czemu pranie będzie suszyło się równomiernie! Bęben w suszarce jest tak delikatny, że suche rzeczy będziesz mógł od razu nałożyć na siebie – nie musząc ich uprzednio prasować! To ogromna zaleta, którą wyróżniają się niemal wszystkie suszarki Beko.

Cena urządzenia to ok. 2600 zł.

Suszarka Bosch WTR85V5SPL

Suszarka marki Bosch wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, nawet tym najbardziej wymagającym. Dlatego też, model WTR85V5SPL wyposażono w efektywną pompę ciepła, pozwalającą suszyć pranie w o wiele niższej temperaturze niż inne suszarki tego typu. Dzięki temu zapewniona zostanie ochrona tkaninom! System AutoDry w suszarce odpowiada w urządzeniu za dobór właściwych warunków suszenia – jak temperaturę i wilgotność. Mało tego, suszarki wyposażone zostały również w system SensitiveDrying, zapewniający dopasowywanie sposobu suszenia do danego rodzaju materiałów! Każdy ciuch będzie więc traktowany indywidualnie – zatem, bez obaw suszyć możesz w urządzeniu chociażby wełnę czy jedwabne tkaniny!

Cena urządzenia to ok. 2300 zł.

Suszarka Electrolux EW8H458BP PerfectCare

To propozycja dla osób, które chcą skutecznie suszyć swoje pranie – bez narażania go na nadmierne działanie ciepła i niszczenie materiałów. Suszarka Electrolux EW8H458BP PerfectCare posiada czujniki mierzące poziom wilgotności załadunku, a także pozwalające na zachowanie wodoodporności ubrań. W urządzeniu temperatura dobierana jest do rodzaju tkanin, a później utrzymywana na stałym poziomie w procesie suszenia. Z powodzeniem załadujesz do niej aż 8 kg odzieży!

Cena za urządzenie to ok. 2400 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej