Cechy dobrego piekarnika na dłużej

Na etapie aranżowania kuchni, warto pamiętać o tym, by zainwestować w dobry sprzęt, który będzie służył przez lata. Ma on pełnić swoje funkcje oraz cieszyć nas komfortem użytkowania i gotowania z jego pomocą. Oto cechy, które wyróżniają dobry piekarnik pod zabudowę na tle innych sprzętów:

  • odpowiednia pojemność piekarnika;
  • innowacyjne systemy czyszczenia oraz autoczyszczenia sprzętu;
  • nowoczesny wygląd;
  • duży zakres temperatury i wybór programów.

Jeśli zależy ci na zaoszczędzeniu miejsca w kuchni, możesz również rozważyć wybór sprzętu 2 w 1, czyli mikrofali i piekarnika pod zabudowę.

Umieszczenie piekarnika pod zabudowę

Piekarnik elektryczny pod zabudowę może być zamontowany w trzech miejscach — w słupku, w szafce podwieszanej lub pod blatem. Najpopularniejszym rozwiązaniem w tym zakresie jest montaż w słupku – na wysokości wzroku, a także pod blatem. Zdecyduj, które rozwiązanie jest dla ciebie wygodniejsze i postaw na nie w swojej kuchni.

W zależności od możliwości i preferencji warto rozważyć, czy schylanie się do sprzętu może być problematyczne. Dlatego należy zastanowić się nad wysokością piekarnika.

Funkcje piekarnika pod zabudowę, na które warto zwrócić uwagę

Producenci starają się możliwie jak najbardziej zwiększyć komfort użytkowania sprzętów kuchennych, dlatego wprowadzają takie rozwiązania, jak na przykład program „pizza” z automatycznie ustawioną temperaturą i optymalnym czasem na przygotowanie potrawy. Oprócz tego nowoczesne piekarniki mają funkcję pieczenia parowego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o zdrową i zbilansowaną dietę.

Wybrane najpopularniejsze modele piekarników pod zabudowę

Piekarniki posiadają rozmaite funkcje i parametry, które mają gwarantować wyższą jakość i komfort w użytkowaniu. Niektóre piekarniki elektryczne posiadają funkcję grilla oraz rozmrażania. Jeśli zależy nam na czystości w domu, warto zainteresować się modelami, które są odporne na odciski palców, dzięki czemu zachowują estetyczny wygląd na dłużej. Dodatkowo pieczenie 3d z opcją SURF, które występuje w poszczególnych modelach piekarników pod zabudowę, daje pewność, że potrawa będzie smaczna i równomiernie upieczona. Oprócz tego większa pojemność piekarnika pod zabudowę pozwala na przygotowanie kilku dań jednocześnie, wykorzystując temperaturę urządzenia. Na etapie poszukiwania idealnego dla siebie modelu, warto zwrócić uwagę, czy sprzęt posiada tryb szybkiego rozgrzewania, który zużywa mniej energii oraz zabezpieczenie antyprzepięciowe, które zwiększa bezpieczeństwo w domu. Szeroki wybór piekarników znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/agd/agd-do-zabudowy/piekarniki,510304,s.

Artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej