Dom bez chemii – dlaczego warto do tego dążyć?

Czyszczenie parą to jeden z najskuteczniejszych sposobów sprzątania i doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod. Myjki parowe perfekcyjnie usuwają brud bez użycia detergentów. To ewidentna korzyść dla naszego zdrowia, a także środowiska. Ograniczanie stosowania środków chemicznych to mniejsze ryzyko wystąpienia podrażnień i alergii. Dezynfekujące działanie pary wodnej pozwala pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów, bakterii i wirusów, a nawet insektów. Czyszczenie parownicą nie pozostawia resztek detergentów i drażniących oparów. Dla alergików ważne jest to, że pod wpływem pary kurz się zbija. Jego drobiny stają się zbyt ciężkie, aby wisieć w powietrzu. Dzięki temu poprawia się jego jakość. Brak środków chemicznych to mniej śmieci, za to więcej pieniędzy w portfelu i dodatkowe miejsce w szafkach, które do tej pory zajmowały butelki z detergentami.

Zasada działania myjki parowej

Sekretem skuteczności parownic jest połączenie mocy pary wodnej z wysoką temperaturą. Woda jest podgrzewana aż do momentu wrzenia, a powstała para wydostaje się na zewnątrz pod ciśnieniem. Mikroskopijne cząsteczki docierają nawet do trudno dostępnych miejsc i skutecznie usuwają brud. Wysoka temperatura pary wodnej ma działanie dezynfekujące. Parownice gwarantują perfekcyjną czystość. Badania potwierdzają, że prawidłowe używanie myjek parowych Kärcher zabija 99,99% bakterii i wirusów.

Zobacz: Wirusy otoczkowe, takie jak koronawirus SARS-CoV-2, mogą być zneutralizowane przy użyciu wysokich temperatur. Parownice Karcher w walce z koronawirusem >>

Jaką chemię domową zastąpi Ci parownica?

Zakup myjki parowej do domu to idealne rozwiązanie dla każdego, kto jednym urządzeniem chce posprzątać wszystkie pomieszczenia bez używania środków chemicznych. Wszechstronność parownic i szeroki wachlarz zastosowań to ogromne zalety. Dzięki myjkom parowym sprzątanie bez chemii jest możliwe. Używając parownicy, możesz zapomnieć o płynach do mycia szyb czy podłóg. Niepotrzebne będą specjalne środki do zwalczania tłuszczu w kuchni czy usuwania kamienia w łazience. Szampon do prania dywanów będzie przydatny znacznie rzadziej. Możliwa będzie nawet rezygnacja z popularnych ostatnio ekologicznych środków do czyszczenia. Eko sprzątanie jest możliwe dzięki mocy pary. Odkryj, jak szerokie zastosowanie ma myjka parowa.

Czysta kuchnia bez mleczka do czyszczenia i szorowania

Kuchnia to jedno z pomieszczeń w domu, które powinno być utrzymane w należytym porządku, a jednocześnie czyszczenie jest dość uciążliwe. Przygotowywanie jedzenia wymaga higienicznego otoczenia, ale trzeba uważać, żeby środki myjące nie miały kontaktu z żywnością. Idealnym rozwiązaniem do czyszczenia kuchni jest parownica. Chemia domowa będzie zbędna. Mocą pary z łatwością wyczyścimy tłuste plamy na okapie, przypalone resztki jedzenia w piekarniku czy uporczywy brud na zlewie. Wystarczy skierować dyszę z miękką powłoczką frotte na zabrudzone miejsce, a następnie przetrzeć ściereczką. Dla lepszych efektów okap, piekarnik czy zlew należy czyścić stopniowo i naprzemiennie – kierować strumień pary, a następnie wycierać brud szmatką. Dzięki temu unikniemy mozolnego szorowania.

Myjki Karcher

Higienicznie czysta toaleta bez drażniących płynów

Łazienka to kolejne pomieszczenie, które wymaga dokładnego czyszczenia. Utrzymanie higieny bez stosowania drażniących i szkodliwych dla zdrowia płynów jest możliwe dzięki parownicy. Dezynfekujące właściwości pary wodnej są szczególnie przydatne w przypadku ceramiki łazienkowej: sedesu, umywalki, wanny lub prysznica. Myjka parowa doskonale poradzi sobie z uciążliwym kamieniem i osadem z mydła. Aby umyć kabinę prysznicową, wystarczy użyć chłonnej powłoczki z mikrofibry. Dodatkową zaletą jest likwidacja przykrych zapachów w łazience.

Usuń kamień bez szorowania i odkamieniacza

Najbardziej problematyczne do usunięcia w łazience są kamień i osad z mydła na płytkach i armaturze. Dzięki parownicy możemy się ich pozbyć bez wysiłku. Do czyszczenia armatury, aby uniknąć porysowania, używamy dyszy do detali. Trzymamy ją blisko czyszczonej powierzchni, aż nagromadzony kamień zacznie odchodzić. W przypadku uciążliwego brudu warto użyć okrągłej szczotki i dużej ilości pary. Regularne czyszczenie armatury zapobiega odkładaniu się kamienia. Dysza punktowa sprawi, że fugi będą czyste bez szorowania. Wystarczy skierować strumień pary i osuszać wilgotną powierzchnię za pomocą miękkiej ściereczki. Warto zaznaczyć, że fugi silikonowe należy czyścić delikatnie, jedynie za pomocą strumienia pary, tak aby ich nie uszkodzić.

Myjki Karcher

Płyn do podłóg staje się zbędny z myjką parową

Używanie parownicy do podłóg to doskonały sposób na ich umycie bez płynów, wiadra i mopa, jednak myjką parową nie wyczyścimy wszystkich rodzajów powierzchni. Nie jest ona zalecana w przypadku podłóg z surowego drewna, olejowanych i woskowanych. Bez problemu parownicą umyjemy za to płytki, podłogi laminowane, kamienne i parkiety. Służy do tego specjalna dysza podłogowa z zamocowaną ściereczką z mikrofibry. Odkurzoną powierzchnię czyścimy szybkimi ruchami do przodu i do tyłu, nie przerywając podawania pary. W przypadku podłóg laminowanych i parkietów strumień powinien być możliwie najmniejszy, a ruchy należy wykonywać szybko i nie trzymać dyszy długo w jednym miejscu.

Mycie okien bez płynu do szyb

Jednym z zastosowań myjki parowej jest mycie okien, luster i szklanych elementów mebli. Czyszczenie obejmuje kilka kroków i wiążę się z potrzebą użycia różnych dysz parownicy. Mycie wstępne odbywa się za pomocą dyszy ręcznej z nałożoną powłoczką. Następnie należy rozpylić parę na całą powierzchnię okna. Ważne jest, by przy niskich temperaturach najpierw ogrzać szybę. Pozwoli to uniknąć jej pęknięcia. Ściągaczką do okien usuwamy wodę, a zanieczyszczenia zbieramy ściereczką. Dysza Power lub okrągła szczoteczka pomogą wyczyścić profile ościeżnic. 

Tym sprzętem umyjemy szyby, ramy i parapety, ale wymaga to usuwania nadmiaru brudnej wody i używania kilku końcówek. Znacznie szybciej i sprawniej poradzi sobie z tym myjka do okien WV Kärcher ze zbiornikiem na zanieczyszczenia. Dzięki temu, że urządzenie odsysa wodę wraz z brudem, nie pojawiają się zacieki i smugi. Nie trzeba też dzielić pracy na etapy, bo wystarczy jedno pociągnięcie!

Świeży i higieniczny dywan bez szamponu i pianki

Dywany w domu brudzą się szybko. Parownicą nie wyczyścimy ich gruntownie, ale skutecznie odświeżymy i zdezynfekujemy, a także usuniemy nieprzyjemne zapachy. Myjka parowa doraźnie pomoże także w usunięciu powierzchownych plam. Nawet takie szybkie odświeżenie lekko zabrudzonego dywanu ma znaczenie dla alergików. Para pozwala skutecznie zlikwidować alergeny. Przed przystąpieniem do czyszczenia należy wykonać próbę na niewielkiej i niewidocznej powierzchni, żeby sprawdzić odporność materiału na działanie wysokiej temperatury i pary wodnej. Parownica nie nadaje się do dywanów wełnianych i wykonanych z naturalnego włosia.

Ekologiczne sprzątanie - myjka parowa zamiast chemii domowej
Ekologiczne sprzątanie - myjka parowa zamiast chemii domowej

Para – pomoc przy czyszczeniu kanapy i mebli tapicerowanych

Myjka parowa, podobnie jak w przypadku dywanów, nie jest przeznaczona do gruntownego czyszczenia kanapy i mebli tapicerowanych. Daje za to możliwość odświeżenia i dezynfekcji. Dzięki parownicy możemy pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, a także zlikwidować roztocza i drobnoustroje. Para wnika głęboko w tkaninę i ją odświeża. Pozbycie się alergenów to ulga dla alergików. Parownica pomoże nam także usunąć powierzchniowe zabrudzenia z obicia kanapy. W tym celu dyszę urządzenia należy przyłożyć bokiem, tak aby strumień pary zniwelował plamę. W trakcie czyszczenia należy unikać długiego kierowania końcówki w jedno miejsce (maksymalnie 5 sekund). Uchroni to tapicerkę przed przemoczeniem. Warto także przeprowadzić próbę czyszczenia, żeby nie zniszczyć obicia mebli.

Dlaczego parownica jest lepsza od środków czyszczących?

Używanie parownicy do różnych powierzchni w całym domu to idealny sposób na dogłębne czyszczenie bez szkodliwych detergentów. Nawet gładkie materiały mają mikroszczeliny, w których gromadzą się zabrudzenia. Tradycyjne środki myjące nie są w stanie ich usunąć. Tylko gorąca para pod ciśnieniem dokładnie penetruje wszystkie zakamarki, trudno dostępne miejsca i porowate tworzywa. Wnika głęboko w strukturę dywanu lub tapicerki, ale jej nie przemacza. Skutecznie zwalcza: roztocza, zarodniki pleśni, bakterie, wirusy, insekty.

Działanie dezynfekujące jest ważnym elementem profilaktyki alergii i nawracających infekcji. Czyszczenie parą wodną to naturalna i bezpieczna metoda, ponieważ nie podrażnia skóry ani oczu, a także nie działa szkodliwie na drogi oddechowe, w odróżnieniu od środków chemicznych. Parownice są także proekologiczne. Z litra wody wytwarzają aż 1700 litrów pary. Taka ilość wystarczy do posprzątania małego mieszkania. Parownice są uniwersalne i wszechstronne; konwencjonalne środki czystości mają zwykle jedno ściśle określone zastosowanie.

Sprzątanie domu bez chemii jest możliwe!

Czyszczenie parą to same korzyści. Parownice są przyjazne dla zdrowia i środowiska naturalnego. Oszczędzają nie tylko wodę, ale i nasze pieniądze. Aby dokładnie posprzątać dom tradycyjnymi metodami, potrzebujemy całej listy specjalnych preparatów. Myjka parowa zastąpi płyn do szyb i podłóg, w tym oddzielne do płytek, paneli czy parkietów. Odświeżenie dywanu jest możliwe bez proszku, szamponu czy pianki do tapicerki. W kuchni zbędne będą mleczko do czyszczenia oraz środki przeciw tłuszczowi, a także specjalne preparaty do piekarnika i zlewu. Sprzątanie łazienki mocą pary nie wymaga użycia sprayu do ceramiki, fug, środka do sedesu ani odkamieniacza. Przede wszystkim czyszczone powierzchnie nie wymagają używania płynów do dezynfekcji.

Domowe czyszczenie bez chemii za pomocą parownicy. Jak wybrać najlepszą? Ile kosztuje dobra myjka parowa? >>

Parownica umożliwia kompleksowe sprzątanie domu bez chemii. Skutecznie i szybko pomoże w utrzymaniu higienicznej czystości.

Advertisement

materiał promocyjny

ikona podziel się Przekaż dalej