Wiosenne sprzątanie – segregacja rzeczy

Urządzenia elektroniczne, bibeloty, dekoracje, meble, ubrania, pamiątki z wakacji... Wystarczy właściwie tylko kilka miesięcy, żeby mieszkanie czy dom o dowolnym metrażu wypełnić mnóstwem rzeczy. Problem jednak pojawia się wtedy, kiedy tego wszystkiego jest tak dużo, że nie wiemy już, gdzie szukać danego przedmiotu. Zdarza się wówczas, że upychamy kolejne nabytki w różnych miejscach, byleby tylko mieć je przy sobie.

Wiosna i kompleksowe porządki to doskonała okazja, żeby dokładnie przyjrzeć się wyposażeniu na mieszkaniu i wprowadzić reorganizację. Nikt nie nakazuje nam pozbywania się rzeczy, które co prawda nie są już potrzebne, ale mają dla nas wartość sentymentalną – niemniej warto znaleźć im jakieś nowe miejsce, żeby zostawić przestrzeń na to, co niezbędne. Również sprzętu sportowego czy odzieży zimowej nie musimy przez cały czas trzymać w szafach, szczególnie jeśli dysponujemy dość ograniczonym metrażem. 

Podzielmy zatem rzeczy na te, z których korzystamy codziennie i na te, których używamy sporadycznie, jedynie w danym sezonie lub też wcale. Te, które chcemy zachować, jak chociażby ozdoby świąteczne czy pamiątki rodzinne, możemy przechowywać w jakimś bezpiecznym miejscu, tym samym zwiększając dostępną przestrzeń w mieszkaniu. Lepiej jednak nie składować wszystkiego na balkonie lub w garażu, ponieważ w ten sposób narażamy się na kradzież.

Doskonale do tego zadania sprawdzi się magazyn samoobsługowy, który możemy wynająć w Less Mess Storage. Wybór rozmiaru przechowalni w pełni dostosowujemy do tego, ile przedmiotów planujemy tam przewieźć. Dostęp do magazynu mamy przez 7 tygodniu i to przez całą dobę, więc nawet jeśli będziemy musieli pilnie je stamtąd zabrać, to nie ma z tym najmniejszego problemu.

Sprawdź ofertę dla klienta indywidualnego na stronie https://www.lessmess.storage/klient-indywidualny/.

Domowe biuro. Jak uporządkować, by praca była łatwiejsza?

Coraz więcej przedsiębiorców nie wynajmuje osobnego lokalu na biuro, zamiast tego przerabia w tym celu jedno z pomieszczeń w domu. Niestety nawet jeśli posiadamy duże mieszkanie, to jednak trzymanie wszystkich ważnych dokumentów, urządzeń czy innych przedmiotów związanych bezpośrednio z działalnością może być trudne.

Wiosną powinniśmy dodatkowo zadbać o to, by domowe biuro przeobraziło się z zagraconego w uporządkowane. Na półkach nie mieszczą się już segregatory z umowami czy fakturami? Te, których już nie potrzebujemy, możemy umieścić w przechowalni Less Mess Storage. Podobnie z urządzeniami, z których nie korzystamy na co dzień.

Magazyn samoobsługowy od Less Mess to szczególnie dobre rozwiązanie dla handlowców. Trudno wyobrazić sobie, że zamówienia z naszego sklepu internetowego organizujemy w domowym biurze, gdzie zwyczajnie brakuje na to miejsca. W magazynie możemy przechowywać dostępny towar, a w razie potrzeby błyskawicznie możemy przygotować paczkę i zamówić do przechowalni kuriera, bez konieczności przewożenia produktów.

Wiosenne porządki. O czym pamiętać?

Wiele osób ma tendencję do chomikowana, a we własnych czterech kątach szczególnie łatwo o nagromadzenie rzeczy, które czasem kupujemy pod wpływem chwili. Ogromna liczba dekoracji sezonowych, butów czy odzieży może znacząco ograniczyć dostępne miejsce.

Nie zapominajmy jednak o tym, że wiosna to doskonała okazja, by do codziennego sprzątania dodać również czynności, których zbyt często nie wykonujemy. Umyjmy okna, upierzmy firanki, poodsuwajmy wszystkie meble, żeby dokładnie pozbyć się wszelkiego kurzu. Jeśli okaże się, że tymczasowo nie możemy sobie pozwolić na aż dwa regały na książki, to jeden z nich możemy umieścić w magazynie samoobsługowym Less Mess Storage.

Nie możemy też pominąć mycia drzwi, ścian czy sufitów. To tam często zalegają pajęczyny i inne zabrudzenia. Takie gruntowne sprzątanie może poprawić nam samopoczucie, a na pewno nam i pozostałym domownikom będzie przyjemniej przebywać w miejscu, gdzie panuje idealna czystość.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej