Proszek Bryza – opis i zastosowanie

Producentem proszku Bryza jest brytyjska firma Reckitt Benckiser plc. Nie jest to polski produkt, choć wbrew pozorom nazwa proszku na to wskazuje. Proszek do prania Bryza przeznaczony jest do stosowania podczas prania w pralce automatycznej. Skoncentrowana formuła produktu posiada sporo składników aktywnych, które skutecznie działają nawet przy zastosowaniu mniejszej ilości detergentu.

Nowoczesna formuła proszku Bryza została wyposażona w trzy kluczowe składniki aktywne, którymi są bioenzymy (atakują najtrudniejsze zabrudzenia), sole termalne (rozpuszczają plamy już w 30 stopniach) oraz detergent (usuwa zabrudzenia). Podczas stosowania zaleca się dozowanie około 75g na 4,5 kg suchego prania.

Proszek Bryza dostępny jest w sprzedaży m.in. w wersji do koloru oraz do białego. Można jednak spotkać także proszek 2w1 z dodatkiem odplamiacza Vanish do koloru i do białego, Lanza Expert White specjalny proszek do białych tkanin, jak również do koloru oraz Bryza Lanza Sensitive dla dzieci. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź także te artykuły na temat prania.

Cena proszku do prania Bryza

Postanowiliśmy sprawdzić, jak przedstawia się cena różnych opakowań proszku Bryza w kilku wybranych sieciach sklepów.

Biedronka:

  • proszek do prania Bryza Lanza do koloru 6,9 kg w cenie ok. 30 zł
  • proszek do prania Bryza 2w1 z dodatkiem Vanish do koloru 5,175 kg w cenie ok. 31 zł

Lewiatan:

  • proszek do prania Bryza 2w1 z dodatkiem Vanish do białego 1 kg w cenie ok. 11 zł
  • proszek do prania Bryza 2w1 z dodatkiem Vanish do białego 300 g w cenie ok. 4,50 zł

Tesco:

  • proszek do prania Bryza Lanza Sensitive 6 kg w cenie ok 40 zł
  • proszek do prania Bryza Lanza Expert Mix Color 4,5 kg w cenie ok. 40 zł

W sprzedaży dostępne są również kapsułki do prania Bryza, które stosuje się do koloru oraz do białego. Kapsułki do prania marki Bryza zapewniają długotrwałą świeżość oraz czystość prania.

<
Zakup proszku Bryza jest trudny. Bardzo wiele rodzajów proszku pozwala na znalezienie różnych proszków do różnych zastosowań i możliwości.
Proszek do prania Bryza - ceny, opinie, opis, porady jak stosować

Opinie o produkcie Bryza

Proszek do prania Bryza w większości posiada pozytywne opinie. Konsumenci chwalą przede wszystkim wydajność produktu oraz jego niską cenę. Warto pamiętać, że proszek nadaje się wyłącznie do prania w pralce. Próby prania ręcznego z udziałem proszku Bryza mogą zakończyć się podrażnieniem skóry.

Właśnie stąd wynikają negatywne opinie o żrącym działaniu proszku, na które można natknąć się w internecie. Te środki czystości nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą. Detergentowi nie można jednak zarzucić nieskuteczności, ponieważ dobrze pierze, usuwając wszelkie zabrudzenia.

Fenomen Bryzy polega na tym, iż pomimo tego, że producentem proszku Bryza nie jest polska firma, to i tak wiele osób utożsamia ten produkt z rodzimymi detergentami. Jednak pochodzenie ma tutaj najmniejsze znaczenie. Liczy się bowiem przede wszystkim skuteczność i cena produktu.

ikona podziel się Przekaż dalej