Jak usunąć plamy z herbaty?

Na szczęście są na to popularne, domowe sposoby. Babcine metody nie dość, że są tanie, to w dodatku niezwykle skuteczne. Plamy z herbaty na ubraniach, podobnie jak z kawy, usuniemy za pomocą soku z cytryny, sody, szarego mydła lub octu. Oczywiście im świeższa plama, tym łatwiej ją sprać.

Cytryna wykorzystywana jest głównie do bardzo jasnych tkanin, ponieważ jej użycie na ciemniejszym kolorze może spowodować jego wyblaknięcie w poplamionym miejscu. Skutecznym sposobem na plamy z herbaty okazuje się być szare mydło. Wyschniętą plamę zapiera się w wodzie z mydłem. Następnie należy wypłukać tkaninę i wyprać.

Plamy z herbaty nie należą do bardzo uciążliwych zabrudzeń. Można poradzić sobie z nimi w bardzo prosty sposób, np. używając proszku do prania. Często wystarczy uprać poplamioną tkaninę, a po plamie nie będzie śladu. A może zainteresuje cię także usuwanie plam z czerwonego wina?

Jak sprać plamę z herbaty na obrusie i usunąć osad z herbaty z naczyń?

Śnieżna biel obrusu, zabrudzona herbatą, jest bardzo widoczna. Brązowawe plamy wyglądają nieestetycznie i szpecą nasz obrus. Na szczęście wywabianie plam na obrusie nie jest skomplikowane. Wystarczy zaopatrzyć się w cytrynę i buteleczkę wody utlenionej.

Jak usunąć plamę z herbaty na obrusie? W tym przypadku najczęściej stosuje się sok z cytryny. Należy wetrzeć go w plamę i powiesić obrus na zewnątrz, najlepiej pod słońce. Jeśli plama się utrzyma, zabieg trzeba powtórzyć kilka razy, aż zabrudzenie zblednie. Na koniec wyprać obrus. Wykorzystanie w tym celu roztworu wody utlenionej z wodą (1:1), także przyniesie pożądany efekt.

Usuwanie plam z herbaty
Plamy z herbaty - domowe sposoby na wywabianie i usuwanie plam z herbaty

Uporczywy osad z herbaty lub z kawy może pojawić się również na naczyniach. To bardzo nieestetycznie wygląda. Jest jednak na to skuteczna rada – pasta sodowa lub ocet. Pastę wykonuje się z sody i niewielkiej ilości wody. Konsystencja papki jest bardzo skuteczna w usuwaniu osadu. Gąbka zwilżona octem, również powinna poradzić sobie z zabrudzeniem. Po czyszczeniu wystarczy tylko umyć naczynia płynem.

Czy wywabianie plam z herbaty domowymi sposobami jest skuteczne?

Usuwanie plam z herbaty domowymi metodami przynosi pożądany skutek. Sposób ich wywabiania zależy od rodzaju plamy oraz tkaniny, na której ona powstała. Jednak domowe sposoby okazują się być najczęściej niezawodne.

Zapewne każda pani domu wie, jak usunąć plamy z herbaty, używając w tym celu domowych produktów spożywczych. Wszechstronne zastosowanie cytryny, sody oczyszczonej czy szarego mydła jest bardzo doceniane.

Uporczywy osad z herbaty na naczyniach lub plamy na ubraniach nie stanowią wielkiego problemu. Na forach internetowych można znaleźć wpisy gospodyń, które podpowiadają, w jakich przypadkach usuwanie plam z herbaty będzie skuteczne. Opisane metody wpisują się w niej jak najbardziej.

ikona podziel się Przekaż dalej