Do czego służy płyn zmiękczający?

Głównym zadaniem płynu jest, jak sama nazwa wskazuje, zmiękczanie tkanin. Produkty powstały na skutek szerzącej się popularności pralek automatycznych, które niszczyły tkaniny. Środek zmiękczający do prania miał chronić ubrania, gwarantując wysoką jakość wypranych tkanin.

Zmiękczacz do prania posiada wiele właściwości. Wśród nich można wyróżnić np. delikatną formułę, która nie wywołuje uczuleń. Płyn zmiękczający do prania posiada składniki aktywne, dzięki którym powierzchnia tkaniny jest wygładzona i niesamowicie miękka. Na dodatek, płukanie prania sprawia, że tkaniny szybciej schną i lepiej się prasują.

Ci, którzy nigdy nie używali płynu zmiękczającego, zapewne nie wiedzą, gdzie wlewać produkt w pralce automatycznej. Producenci tych urządzeń uwzględnili miejsce na płyn w oznaczeniach szufladek na detergenty. Przedstawiamy więc krótką instrukcję, gdzie wlewać środek zmiękczający do prania. Miejsce produktu znajduje się zawsze w przegródce oznaczonej symbolem kwiatka. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź także te artykuły na temat prania.

Popularne marki oraz ich szacunkowe ceny

Obecny rynek oferuje nam ogromny wybór produktów do płukania tkanin. Najbardziej popularne marki to: Silan, Lenor, Sofin, Coccolino i Jelp dla dzieci oraz Perwoll. Każdy zmiękczacz do prania posiada inną specyfikację, pomimo tego samego przeznaczenia. Odmienne nuty zapachowe oraz różne właściwości sprawiają, że każdy zainteresowany zakupem konsument znajdzie idealny płyn zmiękczający do prania.

Każdy zmiękczacz do prania dostępny jest w kilku rodzajach. Poniżej przedstawiamy orientacyjne ceny wybranych pojemności popularnych marek oraz miejsca, gdzie można nabyć produkty:

Carrefour:

 • Silan 1,85 L w cenie ok. 18 zł
 • Lenor 1,9 L w cenie ok. 17 zł
 • Jelp 2 L w cenie ok. 16 zł
 • Sofin 2 L w cenie ok. 12 zł
 • Perwoll 2,7 L w cenie ok. 31 zł
 • Coccolino 960 ml w cenie ok. 15 zł

Tesco:

 • Silan 1,85 L w cenie ok. 16 zł
 • Lenor 1,9 L w cenie ok. 16 zł
 • Jelp 2 L w cenie ok. 20 zł
 • Perwoll 2,7 L w cenie ok. 23 zł
 • Coccolino 2 L w cenie ok. 17 zł

Płyn zmiękczający do tkanin to jeden z najlepszych preparatów. Dzięki niemu wszystkie materiały są miękkie w dotyku, bardzo gładkie i przyjemnie się układają.
Płyn zmiękczający do prania - popularne marki, opinie, ceny

Opinie o produktach zmiękczających

Wszystkie produkty o właściwościach zmiękczających posiadają jakieś cechy, które wyróżniają je spośród innych. Może to być linia zapachowa, koszt lub szeroki wybór rodzajów płynu danej marki. Konsumenci bardzo pozytywnie oceniają tego typu produkty.

Na przykład wielu z nich ceni Sofin za bardzo przystępną cenę, z kolei Perwoll to oryginalne i długotrwałe kompozycje zapachowe. Jelp jest bardzo bezpiecznym środkiem dla dzieci, niemowląt i alergików, podobnie jak Coccolino. Natomiast Silan i Lenor cenione są przez konsumentów ze względu na wysoką skuteczność oraz wydajność.

Zmiękczanie tkanin jest bardzo ważne, ponieważ przekłada się ono na jakość tkaniny po wypraniu w pralce automatycznej. Zastosowanie płynu do płukania sprawi, że ulubione ubrania nie dość, że będą długo pachniały świeżością, to w dodatku będą miękkie i przyjemne w dotyku. Płyn do zmiękczania tkanin jest niezbędny przy praniu.

ikona podziel się Przekaż dalej