Lodówki LG – zastosowane technologie

Wszystkie nowe chłodziarki tej marki są wyposażone w system No Frost, czyli bezszronowy. Dzięki temu nie trzeba rozmrażać lodówki, ponieważ woda jest odprowadzana do zewnątrz, więc nie osiada na ściankach i nie zamienia się w szron.

Lodówki LG są bardzo energooszczędne, najnowsze modele z reguły zostają oznaczone klasą energetyczną A+++, najwyższą obecnie dostępną na rynku, więc roczne zużycie energii jest naprawdę niewielkie. Jest to wynikiem zamontowania systemu Inventer Linear Compressor, czyli sprężarki liniowej, która pozwala na poczynienie naprawdę bardzo dużych oszczędności prądu.

LG stara się także o to, by wszystkie przechowywane w lodówce produkty były zawsze świeże i najlepszej jakości. System NatureFRESH obejmuje aż trzy technologie: Fresh Balancer, utrzymujący optymalny poziom wilgotności, Fresh Converter, który na każdej półce utrzymuje inną temperaturę chłodzenia i NatureFresh Cooling, czyli obieg powietrza z różnych miejsc wentylacyjnych. Przy wyborze lodówki warto wziąć pod uwagę takie parametry, jak klasa energetyczna, roczne zużycie energii oraz pojemność chłodziarki. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o lodówkach.

Najnowsza lodówka LG – InstaViev Door in Door

Pod tą nazwą kryje się jeden z najbardziej nowoczesnych modeli lodówek dostępnych obecnie na rynku. InstaView Door in Door jest wyposażona w szeroki, elegancki i nowoczesny panel na drzwiach (ułożonych side by side). Wystarczy w niego zapukać dwa razy, by w lodówce włączyło się światło, dzięki czemu przez panel możesz zobaczyć co jest w środku lodówki.

Otwarta lodówka LG typu side by side przy zgaszonym świetle w kuchni oraz polecane chłodziarki LG, opinie i wielkości
Lodówki LG - opinie, ceny, rodzaje, zalety, wady, wolnostojące i do zabudowy

Opinie na ten temat są bardzo dobre. To rozwiązanie sprawia, że nie musisz otwierać lodówki, by zobaczyć, co jest w środku. Na dodatek system Door in Door sprawia, że możesz otworzyć tylko część lodówki, by dostać się bez problemu do ulubionych przekąsek. Dzięki temu czas otwierania drzwi jest bardzo krótki, co znów sprawia, że do środka nie przedostaje się ciepłe powietrze. To najlepszy sposób na zaprowadzenie sporych oszczędności w zużyciu energii. Co więcej, dzięki temu poziom skraplania się wody jest mniejszy, i chociaż jest to lodówka 100% No Frost, mniej skraplającej się wody oznacza dla sprzętu mniejsze obciążenie. To oczywiście nie jest lodówka do zabudowy w kolorze inox. Pojemność chłodziarki jest zaskakująco duża – około 600 l. Cena wynosi około 7500 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o lodówkach Gorenje?

Lodówka LG – opinie o innych modelach

Oczywiście LG ma mnóstwo „zwyczajnych” lodówek, których zakup nie robi tak dużej dziury w kieszeni, jak w przypadku opisanym powyżej. Dla dużej rodziny bardzo dobrze sprawdzi się lodówka typu Combi (o 2 m wysokości), dlatego pojemność jest naprawdę bardzo duża. Dolna zamrażarka ma trzy pojemne szuflady, więc zmieścisz w niej wszystkie potrzebne zapasy. To lodówka wolnostojąca w kolorze inox, wyposażona w system No Frost i wszystkie trzy systemy utrzymujące świeżość. Na drzwiach znajduje się wyświetlacz wskazujący na temperaturę w każdej strefie chłodzenia. Cena to 2-2,5 tysięcy złotych.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele lodówek

Szukasz nowej lodówki i zastanawiasz się jaki model wybrać? Poznaj najczęściej wybierane lodówki przez naszych czytelników.

W ofercie marki LG znajdziesz także lodówkę Premium GBB 930SWQZT, także bardzo wysoką (do 2 m), która ma bardzo dużą pojemność. Jest to biała lodówka nie do zabudowy, o dość designerskim wyglądzie, która dobrze sprawdza się w wielu różnych kuchniach, ale najwspanialej wygląda w pomieszczeniach w stylu nowoczesnym. Biała lodówka ma wszystkie technologie zachowujące świeżość, energooszczędną sprężarkę, która zmniejsza roczne zużycie energii do minimum i pełny system No Frost. Zamontowany na drzwiach wyświetlacz LCD pozwala na łatwe i intuicyjne sterowanie systemem chłodzenia. Cena waha się w granicach 2800 zł.

Nietypowe lodówki LG

Chłodziarki LG, które zasługują na uwagę to także te wyposażone w kostkarki do lodu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest GBF548NSDZB, model, który skupia w sobie wszystkie najnowsze technologie LG. Wyróżnia się na rynku niską ceną w porównaniu z innymi lodówkami tego rodzaju, bowiem kupisz go już za 2800 zł. Pojemność chłodziarki wynosi 321 l, a pojemność zamrażarki to około 119 l. Jest to lodówka o klasie energetycznej A+++, wyposażona w wygodny, prosty w użyciu dystrybutor wody pozwala na szybkie zrobienie kostek lodu lub picie mocno schłodzonego płynu.

Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się lodówki dwudrzwiowe side by side. Są to lodówki dwudrzwiowe, dość przestronne, idealne dla większych rodzin i do dużych kuchni. Podwójna jest nie tylko chłodziarka, lecz także zamrażarka.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim model LG GSJ760WBXV z kostkarką do lodu. Jest to czarna lodówka, niezwykle designerska, bardzo oryginalna i naprawdę wspaniale prezentująca się w każdej kuchni. Jej wadą jest niska klasa energetyczna – A+, ale ma wszelkie systemy zachowania świeżości i odprowadzania wilgoci. Ze względu na design i wielkość trzeba za nią zapłacić około 5 tysięcy złotych. Podsumowując, przy wyborze lodówki warto wziąć pod uwagę takie parametry, jak klasa energetyczna, roczne zużycie energii czy też pojemność chłodziarki. Lodówka LG to wybór wart rozważenia.

ikona podziel się Przekaż dalej